Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek így érdemes...

Szerintetek így érdemes újrakezdeni az egész egyetemet? Ti mint csinálnátok?

Figyelt kérdés

Sajnos az első évemet eléggé elrontottam.

Ennek valószínűleg az lesz a következménye, hogy csúszok 1 évet és 2x is járhatok iskolába(egyébként levelezős vagyok és suli mellett dolgozom rendes munkahelyen kinevezéssel, nem diákmunka és ezért is cinkes így a suliba járás+sok kiadással és utazással is jár).


Arra gondoltam, ha már úgy is csúszok, akkor inkább kiiratkozok és újra felvételizek a hozzám közelebbi suliba februárban egy gagyi szakra és menet közben átjelentkezek, ha lesz rá lehetőség(ennek még majd utána kérdezek, feleslegesen nem kezdenék ebbe így bele, csak ha biztosra tudom, hogy át lehet jelentkezni). A szünetben pótolnám a hiányosságaimat meg ilyenekre gondoltam. Egyébként a BSC-n karon belül minden szaknak ugyan azok a tárgyai vannak első félév-évben és utána megy el a különböző irányokba.


Átiratkozás nem jön szóba, mert a másik iskola szakjához nincs meg a ponthatárom(ha kell egyáltalán, a TVSZ-ben benne van), nincs meg 1-2 fontos tárgyam, és alapból se mindenkit vesznek át, kb 100-ból ha 1-et és államira már nem is vennének fel csak fizetősre és az még nagyobb bukta. Egy egyetem karán belül meg majdhogynem szabadon lehet mozogni.


Igazából azt se tudom, hogy a mostani helyemre lenne-e érdemes újrafelvételizni, mert a vizsgaidőszak nagy része nem is a tanulással megy el, hanem a szervezéssel. Ráadásul a dolgozataimat se tudom megnézni, mert nem tudok csak úgy ott teremni. Az utazás legjobb esetben is 2,5-3 óra.


2016. júl. 22. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem ha már bent vagy ne hagyd abba . Mindig az első év nehéz,utána bele fogsz jönni. Csináld meg még ezt a félévet és meglátod hogyan tovább. Én a helyedben nem jelentkeznék újra,felesleges meg időpazarlás,hiszen már vannak olyan tárgyak amiket megcsináltál akkor azokat minek csinálnád meg újra?
2016. júl. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mint írtam, azért kezdeném elölről, mert ha innen folytatom továbbra, az 2 hét kiesés a munkából, plusz 50% fizetést kapnék ami l*fasz esti fénnyel(kb 50-60E ft). Nem mellesleg havi 800 km utazás és 50E ft-omba kerül(el is megy rá az egész fizetésem és semmit nem csináltam a szíváson kívül), ha folytatom. Míg ha a a lakóhelyemen Budapesten kezdem el, akkor csak a bérletet kell fizetni, amit amúgy is meg kell venni minden hónapban.
2016. júl. 22. 21:26
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyébként meg el lehet fogadtatni tárgyakat is, már ha el elfogadják egyáltalán.
2016. júl. 22. 21:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Menjél kettő passzív félévre abból baj nem lehet.

Felvételizz újra februárban vagy ide vagy máshova, ahova van elég pontod. Átjelentkezni csak fizetősre tudsz, az nem olyan könnyű. Eddig elhasználtál kettő államis féléved, még van 10 államis féléved, ami bsc-re elég. A megszerzett kreditjeidet tudod akkreditáltatni az új képzésen és akkor annyival előrébb vagy. Ráérsz akkor kiiratkozni a mostani sulidból, ha az új felvételi után az új képzésre beiratkoztál. Azt ha úgy gondolod két passzív félév után aktiválhatod a mostanit is és folytatod ahol abbahagytad, ha nem jönne össze az új felvételi. Ha szerzel egy bármilyen diplomát nem kell visszafizessél semmit, a félbehagyott képzést se.

2016. júl. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!