Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nektek egyetemen péntekenként...

Nektek egyetemen péntekenként meddig tart az oktatás, előadás?

Figyelt kérdés
Most jelentkeztem a felsőoktatásba, és jó lenne, ha legkésőbb olyan 13:00-után már nem lenne órám, mert nincsen sok buszom. nektek meddig van ilyenkor óratok ?

2016. júl. 23. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Most azzal mire mész, ha ezernyi lehetőséget leírunk? Ebből nem fogod tudni előre, neked milyen óráid lesznek.
2016. júl. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

változó. nekünk 14:00 volt a legtovább. de tudok olyat, aki pénteken este 8ig volt gyakorlaton. arról meg nem nagyon lehet hiányozni.

én úgy látom, hogy nagy részben törekednek arra,hogy pénteken ne legyen óra, max előadás. nyilván vannak kivételek.. de ha csak előadás van, akkor leléphetsz hamarabb, hogy elérd a buszod. nem leszel egyedül.

de ha labor vagy gyakorlat lesz ilyenkor, akkor azt muszáj végigülni. viszont ott általában van több időpont is meghirdetve, csereberélhetsz helyiekkel. én pl helyiként többször cseréltem vidékiekkel ilyen időpontot. nekem mindegy,hogy pénteken meddig vagyok, mert 10-20 perc alatt otthon vagyok.

2016. júl. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2-3 félévben még voltak óráim péntekenként.

Sőt, volt amikor egy 4 órás labort raktak be péntek 8-11.30ig, amiről ráadásul csak korlátozottan lehetett hiányozni, de semmiképp sem volt tanácsos.


Későbbi félévekben, amikor már szakirányon voltam, akkor pedig sokszor meg tudtam csinálni úgy az órarendemet, hogy ne is legyenek péntekenként óráim, vagy esetleg egy olyan előadás csak, ami kihagyható.


Ha lesz is valami órád péntek dél körül még, lehet hogy nem is lesz katalógusos, szóval senkit nem fog érdekelni, hogy ottvagy-e vagy sem.

2016. júl. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem eddig nem volt pénteken órám és a következő félévben sem lesz, mert úgy vettem fel az órákat. (péntekre csak 1-2 óra volt meghirdetve, csoportos, így azt másik napra vettem fel)
2016. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk kötött órarend van, a tavaszi szemeszterben pl. minden pénteken este 8-ig ültünk bent... 300km-re lakok az egyetemtől, már az első évtől csak havonta egyszer jártam haza, szóval gondolhatod, hogy az elmúlt hónapokban mennyit tudtam itthon lenni, ugyanis fél 8 előtt indul az utolsó vonatom.
2016. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!