Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik iskola az erősebb...

Melyik iskola az erősebb Brassai Sámuel Gimnázium vagy Szent József Gimnázium? Debrecen

Figyelt kérdés
Milyen átlag kell hogy bekerüljek ? Lenne esélyem egyikből átmenni a másikba (Brassai-->Szent József) ? A Szent József Gimnáziumban nagy gond ha nem vagyok vallásos ?

2016. júl. 23. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A Brassaiba már nincs gimi, hanem szakközépiskola.

Tehát egyikből a másikba nem lehetséges átmenni, mert a gimibe 2 nyelv van, a szakközépbe szakmai tantárgyak...ilyenkor különbözeti vizsgát kellene tenni.


A SzJG valamivel erősebb, de sok olyan gyerek is bekerül aki nem való oda... a Brassai nem rossz azért annyira, a Szent Joe-ba meg nem jelentkeznek olyan sokan szóval nem nehéz bejutni...sztem nem gond ha nem vagy vallásos.

A SZJG-BE felvételizni kell , van központi és szóbeli is, a Brassaiba nincs , csak a jegyek számítanak.


Annyit azért hallottam, hogy a Szent Joe-ba megy az ivászat rendesen....


Ha fiú vagy és érdekel pl. az informatika, én a Brassait javasolnám inkább...szakmát is kapsz.

2016. júl. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A Szent Joe tesó iskolájába jártam, igy eléggé belelátok 😊 én mindenképp ajánlom neked a Joe-t. Vannak szakos osztályok (pl info), de elég jól felkészít az érettségire is (van aki olyan osztályból simán bejut orvosira is). Szerintem az ivászat nem megy jobban, mint bármely más gimiben. Én úgy látom, hogy egyre sokoldalúbb iskola, én majd szülőként lehet, hogy oda vinném a gyerekem. A vallásosságtól ne félj, vannak ott sokan, akik nem vallásosak, a hittan oktatás sem egy vérengző dolog. Szerintem ad egy pluszt az egész gimi, odafigyelő ofők vannak (de azért nem tolakodnak bele a magánéletedbe), jók az osztálykozossegek. Én a helyébe a Szent Joe-t választanám.
2016. júl. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!