Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Furcsa ez az egyetemi üzenetet...

Furcsa ez az egyetemi üzenetet, kapott más is ilyet?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve nem vagyok hallgató, nincs jogviszonyom. Köszönöm az észrevételeket, tapasztalatokat, válaszokat!


Én segítek nekik, de ha nekem kell egy igazolás (pl. munkáltatónak, vagy álláskereséshez), akkor rögtön sárga csekken illetéket fizettetnek velem.


Kicsit meglepő, hogy olyan dokumentumokat kérnek, amelyek nélkül anno fel sem vehettek volna, ill. nem kaphattam volna oklevelet és elvileg megvan az Egyetemnek a másolatuk. E-mailben nem szívesen küldök el ilyeneket, így nem szimpatikus amit kérnek. Továbbá nem írják meg az első levélben, hogy konkrétan mire lenne szükségük, hanem küldenek egy nem személyes körlevelet (nincs név szerinti megszólítás). Rendben, utazok, időt töltök vele, fénymásoltatok, szkenneltetek, kérdés hányszor lehet adatszolgáltatással "ugráltatni" a végzetteket és hány évig? Nekem ki fizeti meg az "illetéket" a másolatért?


A kapott levél:

Tárgy: hiányzó végzettségi adatok bekérése

„Kedves Hallgató!


Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy a segítségét kérjem!


Az Oktatási Hivatal elvárásának megfelelően, a Felsőoktatási Információs Rendszerben (továbbiakban: FIR) nyilvántartott adatok köre 2014 szeptemberében bővült. Új adatokat kell rögzítenünk az elektronikus tanulmányi rendszerben (továbbiakban: ETR) 2006-ig visszamenőleg a:


• bementi végzettségről: érettségi bizonyítvány/oklevél,

• az általunk kiadott oklevélről,

• és az oklevélkiadáshoz szükséges nyelvvizsga bizonyítványról.


A Tanulmányi Osztályon,

a felsorolt dokumentumok egyike az akkori elvárásoknak megfelelően lett rögzítve az ETR-ben. Az új szempontok jelenleg adathiányt, FIR hibát okoznak Karunknak.


Az Ön egyik bemeneti végzettségének/végzettségeinek fénymásolata hiányzik a személyi anyagából. Így nem tudjuk rögzíteni az ETR-ben ezeket az új adatokat.


Ezért arra szeretném kérni, hogy elektronikusan küldje el ezt, ezzel segítve munkánkat!


Válaszát a xxxxx.xxxxxxx@sci.u-szeged.hu e-mail címre várjuk.


Kérem, akkor is a fenti e-mail címre írjon, ha előzetesen pontosítani szeretné, hogy mely bemeneti végzettségének adataira van szükségünk!

Közreműködésére és válaszára feltétlenül számítok. További szép napot kívánok Önnek!


Köszönettel:

Yyy Yyyyy

SZTE TTIK Tanulmányi osztályvezető


------- Ez levél az SZTE üzenetküldő rendszerén keresztül került kiküldésre, ezért kérjük, hogy válaszát NE a feladónál megjelenő hivatkozásra, hanem a levélben megadott elérhetőségre küldje! ---------”


(neveket, e-mail címeket x és y karakterekkel feltöltöttem)



2016. júl. 23. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy bármi következménye lenne, ha nem foglalkoznál velük.
2016. júl. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak egy e-mail, ha nem foglalkozol vele sem lesz semmi. Ha tényleg nagyon fontos lesz nekik valami, akkor igazi levéllel fognak megkeresni. Alapból nekem az egyetemi dolgaim egy spam gyűjtő helyre vannak/voltak irányítva. Észre se vettem volna egy ilyet, ha valami fontos van akkor arról úgyse központilag küldenek e-mailt, vagy legalább egy Neptun üzenet megy.


"Kedves Hallgató!" Ez a megszólítás meg gyanús is. Te mint már írtad végeztél évek óta, nem vagy hallgató. Egyáltalán biztos, hogy neked is meg kellett volna kapnod ezt a levelet?

2016. júl. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elektronikus másolatot kértek az érettségi bizonyítványról 11 évvel a felvételemet követően,(hivatalos irataimról elvből nem küldözgetek fényképezett, vagy szkennelt másolatokat, pláne nem megszólítás nélküli levelekre, ill. pontatlan megszólítással elküldött levelekre), így bevittem róla egy színes kinyomtatott másolatot. Megköszönték, tehát kellett nekik.


Ami nagyon nem tettszik: hogyha nekem kell egy nyomtatvány a TO-tól, akkor rögtön mehetek sárga csekken illetéket fizetni, de tőlem, még a végzés után évekkel is szívességet kérnek...


""Kedves Hallgató!" Ez a megszólítás meg gyanús is. Te mint már írtad végeztél évek óta, nem vagy hallgató. Egyáltalán biztos, hogy neked is meg kellett volna kapnod ezt a levelet?"


Igen, a megszólítás, már régen szóvá tettem, hogy nem vagyok hallgató és talán a nevemet odaírhatták volna. Szomorú, hogy nem tanultak meg körlevelet küldeni...


Ha 100 év múlva kapsz egy levelet az egyetemi TO-tól, hogy "Tisztelt Hallgató!", tudhatod, rád gondoltak..., nem tévedés.

2016. aug. 20. 21:34
 4/7 A kérdező kommentje:

A másik apró bökkenő, hogy megkérdeztem, a Felsőoktatási Törvény kötelezi őket, hogy az érettségi bizonyítvány sorozatszáma meglegyen az adatbázisukban és NEM az Oktatási Hivatal elvárásai miatt kellett körleveleket küldözgessen a Tanulmányi Osztály.


Könnyebb a főnökeidet a volt hallgatók előtt sarazni, mint beismerni a törvény által előírt intézményi kötelezettségeidet...

2016. aug. 20. 21:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy csak ezért nem futkostam volna. Alapszabály: ha valami kell nekik akkor érte jönnek/szólnak normálisan, nem ez. Szerintem a volt hallgatók 90%-a nem csinálta ezt meg, amit te igen.
2016. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is küldözgettek hasonlókat másik egyetemről végzés után. Én is pont így voltam vele, mint te, hogy ha nekem kellett bármi addig, amíg oda jártam, akkor vagy válaszra sem méltattak, vagy fizetnem kellett érte. Ezek után én ignoráltam az e-mailjeiket. Majd ha nagyon kell nekik, akkor megkeresnek rendesen, nehogy már az én időm menjen azzal, hogy hozzájuk szaladgálok.
2016. szept. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kinyomtatva bevittem nekik borítékban, leadtam a Portán a rendésznek (ugyan zárva voltak, de egy ott dolgozóval éppen összefutottam, ő megköszönte, azt mondta, hogy ő az informatikusuk), de azért egy előző levelüket, még felteszek ide, mert érdekes a TO reakciója, amiben engem nyugtatnak meg, hogy "nem követtem el semmilyen mulasztást". Király, igazán örülök, "NO COMMENT"!


"Kedves Xxxxxx!


Nem követett el semmiféle mulasztást.


A levél tájékoztatása szerint az Oktatási Hivatal 2014-ben rendelte ezen adatok visszamenőleges rögzítését.


Önnek a Zzzzzzz Zzzzzz Zzzzzzzzz Gimnázium és Általános Iskolában szerzett érettségi bizonyítványának a nyomdai sorszáma hiányzik a nyilvántartásunkból.


Kérem, küldje meg számunkra ennek a bizonyítványának az elektronikus változatát, hogy rögzíthessük ezt az adatot!


Köszönöm!


Üdvözlettel:

Yyy Yyyyy

SZTE TTIK Tanulmányi Osztály vezetője"

2016. szept. 9. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!