Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik egyetemi...

Szerintetek melyik egyetemi szak nívósabb? A jogi vagy az általános orvosi?

Figyelt kérdés
Melyiknek nagyobb szerintetek a presztízse?

2016. júl. 23. 14:08
1 2 3
 1/22 vonószenekar ***** válasza:
64%
Én az orvosit mondanám.
2016. júl. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%

Felesleges összehasonlítani.

Mostanában divat lenézni mind a két szakot, de szerintem elismerés jár a jogtudományok doktorának és az orvos doktoroknak is. Mindkettő nehéz, értékes és összetett szak. A presztízs kérdés pedig attól is függ nagyban, hogy miután végzel, milyen munkakörben dolgozol majd életedben. Nyilván egy agysebésznek nagyobb a presztízse mint egy mezei aktatologató jogásznak, de fordítva is mondhatnék példát.

2016. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Még szép, hogy az orvosi.
2016. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Orvosi szerintem. Sok középszerű embert ismerek, akik elvégezték a jogot. Nem rosszból mondom, magamat sem tartom nagy durranásnak, de az általam ismert és jogot végzett emberek kvalitása alapján úgy gondolom, a jogot én is el tudnám végezni, az orvosit közel sem biztos. (Nekem két bölcsészdiplomám van, wc papír is lehetne - kár, hogy akkoriban még kemény borítóra nyomtatták. :D Ma már előrelátóbbak a TO-n, kivehető A4-es lapot adnak mappában. :))))) Szóval ha bírod aggyal és a szüleid is bírják anyagilag még jó 10 évig, akkor inkább orvosi.
2016. júl. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
64%

1. Nem a szaknak, hanem a végzetséggnek van presztízse.


2. Bár mindkét végzettséghez hatalmas ismeretanyagot kell elsajátítani, de szerintem ha mindenképpen a kettő közzül kell választani, akkor inkább az orvosnak.. Végtére is embereket gyógyít. Bár igaz, hogy mindezt pénzért teszi, de neki is meg kell élnie valamiből.. Amíg nem hatalmas összegekkel húz le, mint pl. Svájc, Németország, addig nincs is bajom ezzel.


A jogászok többsége meg igazából semmi "hasznossal" nem járul hozzá az emberiség értékeihez, kivéve azt a párat, akik (egy értelmesebb országban) a társadalom szabályrendszerét finomítják (pl. alkotmányjogászok), hogy az az embereknek jobban megfeleljen, az ország ezáltal élhetőbb legyen..

A többség viszont új dolgot igazából nem állít elő, csak ellenjegyez, szerződéseket készít, olvas, növeli a bürökráciát és önmaguktól nem igazán fáradoznak azon, hogy az átlagembernek tényleg jobb legyen, hacsak nem fizetik meg..


3. Ha nemcsak a fenti kettő közül lehet választani, akkor szerintem sokkal nagyobb az értéke (nem egyenlő presztízs!) úgy általában a kutatóknak főként a természettudományos területeken, vagy akár egyes humán területeken is.

Sokkal több hozzáadott értéket tesz hozzá még egy matematikus, informatikus, fizikus stb. is egy társadalomhoz, mint pl. egy ügyvéd.

2016. júl. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó, az ugye megvan, hogy sok orvos végez kutatómunkát, és ezáltal hozzájárul az orvostudomány fejlődéséhez? Nem csak mérnö, matematikus, fizikus stb lehet tudós, nagyon sok orvos választja a kórház helyett a kutatást. (Ezt azért emelem ki, mert szerintem arányiban az orvosok közül mennek el a legtöbben kutatni. Sokan a kórházi munka mellett végzik pl egyetemi tanárok a klinikákon) A szakot meg úgy értettem, hogy oda járni, ott végezni. Nem kell kiforgatni a szavaimat.
2016. júl. 23. 14:41
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

Mégis hogyan lehetne ezt a két dolgot egyáltalán összehasonlítani??


Értéke meg annak van, ami közel áll hozzád, amiben jó vagy, és amit szeretsz csinálni.

2016. júl. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Mi az, hogy hogy lehetne? Az érték szót én nem írtam le... Nívóról és presztízsről kérdeztem, ami a társadalmi elismertségtől függ főként.
2016. júl. 23. 14:48
 9/22 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező,

le lehet húzni a válaszomat, de világosan látszik, hogy.


1. fogalmad sincs arról, hogy mit jelent az hogy valaki kutat..

ha valaki "egyetemi tanár egy klinikán", ahogy te írtad, még egyáltalán nem biztos, hogy kutató is egyben..

(nem hiába a "kutató szakorvos" NEM SZINONÍMÁJA az "egyetemi tanár"-nak)


2. fogalmad sincs arról, hogy hány orvos kutat

mert megsúgom, a legtöbb orvos nem kutató orvos, hanem csak praktizál, (legjobb esetben is csak követik a kutatásokat saját szakterületükön, ahogy minden más szakmában is így működik)

akik egyetemen, vagy máshol kutatnak kb. pont ugyanolyan százalékban vannak azokhoz képest, akik egészen más szakokon teszik ugyanezt


"Szerintetek melyik egyetemi szak nívósabb?"


3. problémáid vannak a fogalmazással

nem forgattam ki a szavaidat, pontosan arra reagáltam amit kérdeztél..

ha meg "úgy" értetted, akkor miért nem "úgy" fogalmaztad meg, ahogy érteted? (senki sem gondolatolvasó, hogy ezt kitalálja helyetted, vagy netán te az vagy?)


4. problémáid vannak a mondatértelmezéssel

senki nem vitatta, hogy melyik szak ér kevesebbet/többet melyik általad felvázolthoz képest..

te kérdezted, hogy "szerintetek", a válaszomban is ott van, hogy "szerintem"

ha nem érted a különbséget állítás, vélemény és tény között, akkor képezd még magad.. (de nagyon...)


5. kérdésedből látszik, hogy téged csak a presztízs érdekel, nem az elhivatottság..

ha netán szakválasztás előtt állsz, akármelyik szakot is választod, szomorú hogy nagyrészt csak a presztízsért fogod ezt tenni.. rossz belegondolni is, hogy egyszer akár emberélet múlhat az efféle hozzáálláson.

2016. júl. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Rajtad kívül mindenki tudta értelmezni a kérdést, de biztos bennem van a hiba. Orvosok közül is sokan kutatnak, nem csak a TTK-t végzettek közül, hiába próbálod ezt cáfolni. Arról, meg hogy egy kutató matematikus vagy egy jó orvos hasznosabb a társadalomnak, arról vitatkozhatnánk. A további okoskodástól kímélj meg. Szia
2016. júl. 23. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!