Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 1 év alatt mennyire nehéz...

1 év alatt mennyire nehéz emelt érettségit tenni angolból, ill. történelemből 85% környékén?

Figyelt kérdés

középszinten idén történelemből 80%-ot, angolból pedig 62%-ot teljesítettem, idén nem fognak felvenni egyetemre szóval lesz 1 szabad évem, szóval ráfogok érni a tanulásra

napi hány órát igényelne?

angolból járnék magántanárhoz

csak azért kérdeztem meg, hogy szerintetek ez reális cél lenne, ezekből az eredményekből kiindulva, ill., hogy 1 é alatt mennyit lehet tanulni


2016. júl. 25. 02:37
 1/5 anonim ***** válasza:

anno 4 év nemtanulás után hoztam össze egy ilyesmi eredményt csak nekem 84 töri és 64 német


mondjuk én matek-kémiával tanultam tovább


hogy érzed? mennyit tanultál ezért az eredményért?

2016. júl. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

semmit nem tanultam a sport miatt

csak szóbelik előtt 1-2 nappal lapozgattam át a jegyzeteket, írásbelire semmit sem készültem, nem is tudtam igazából, hogy milyen feladatok lesznek, töri azért sikerült jól (vagyis hát nem rossz), mert imádom a történelmet, mindig olvasok róla neten, de tankönyvet még 1x se nyitottam ki töriből

2016. júl. 25. 11:59
 3/5 anonim ***** válasza:

A töriben nem tudok segíteni, abból csak közepet csináltam. Viszont angolból úgy gondolom, viszonylag gyorsan fel lehet, ha minden nap foglalkozol egy kicsit vele, akár csak olyan szinten, hogy zenét hallgatsz és nézed a szövegét, filmet nézel angolul, vagy híreket olvasol. Magammal is beszélgettem itthon, mivel senki nem beszéli emelt szinten.

Én a németre feküdtem rá egy évig, csináltam a középfokú nyelvvizsgát belőle, így az angolra nem jutott idő. Nem fejlődtem vissza a Hi, what's your name szintre, de azért inkább a középszinthez voltam közelebb, mintsem az emelthez. Januártól májusig heti-kétheti 1 külön angolórával (ott csak beszélgettünk) visszatornáztam magam emelt szintre, 83% lett. Lehetett volna jobb, de nem készültem rá sajnos túl sokat.

Ezt azért írtam le, hogy lásd, ha egyik nyelv után hirtelen váltva a másikra fel lehet készülni, akkor ha te csakis az angollal foglalkozol (+ töri, de az más tészta), akkor simán fel lehet készülni a jövő évvégi érettségire rendesen.De azért gyakorolj feladatokat is, előző évvégiek, vagy van fent youtube-on is hallásértés, nyelvtani feladatokkal meg a google tele van. :)

2016. júl. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ajánlom, hogy tegyél le év közben egy nyelvvizsgát! Nekem 60% lett a közép érettségi és sokkal jobb lett a nyelvvizsgám. :) Igaz én is ráfeküdtem az angolra és gyakoroltam nyelvvizsga feladatokat. :)
2016. júl. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi, csak emelt kéne, mivel ahova akarok felvételizni, ott nézik az angolt (duplázás) és így több pontom lenne, ha írnék egy jó emeltet.. egyébként én is voltam nyelvvizsgázni, sajnos a szóbeli és az írásbeli is 50% környékére sikerült, de tényleg nem volt nehéz, többett kellett volna rá gyakorolnom :/ :)
2016. júl. 25. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!