Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek számít hogy...

Szerintetek számít hogy valakinek van-e érettségije diplomája?

Figyelt kérdés

Én nem akarok ítélkezni senki felett, nyilván vannak kivételek.

Viszont én azt érzem hogy minél alacsonyabb valakinek az iskolai végzettsége, annál primitívebben gondolkodik és cselekszik. Szerintetek? Tényleg nem akarok ítélkezni de ezt veszem észre.


2016. júl. 26. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Számít természetesen.


Maga a végzettség nem szavatolja, hogy valaki okos vagy buta legyen. De ha dolgozni meg az ember, és megnézni az olyan munkahelyet, ahová elég az érettségi (vagy az sem kell), meg azt, ahol diploma kell, látja a különbséget.

2016. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
Nekem csak érettségim van, és nem érzem magam primitívnek. Tudod az intelligencia nem a diplomával érkezik. Csak megjegyzem: Sok barátom van akiknek csak szakmai végzettségük van, mégis nagyon okosak, értelmesek. Szóval nem tudom te milyen közegben élsz ha mindenkit primitívnek tartasz aki nem diplomás.
2016. júl. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Amikor kijöttem Angliába dolgozni egy gyárba, meg sem lepődtem, hogy diplomás emberekkel együtt dolgozom. Azon már igen, hogy a legtöbbjük nem volt képes normálisan viselkedni, nem volt képes felfogni, hogy alkalmazkodni kéne másokhoz, hiszen nem csak ők élnek abban a lakásban. Azóta eltelt pár év, és meg sem lepődök, hogy a legtöbbjük leragadt a gyári munkánál. Én meg csak egy szakmai végzettséggel, és otthon szerzett érettségivel (ami itt kint semmit nem ér) dolgozom egy irodában.

A diploma akkor fontos ha olyan szakmai pályára mész ahol muszáj, hogy legyen. Pl: orvos, mérnök, tanár stb.

De semmit nem ér ha büfészakos diplomád van. Akkor a gyárban vagy a mekiben végzed. (munkaközvetítős irodában dolgozom, van némi rálátásom)

2016. júl. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló épp erről beszélek.

Mivel írtam hogy vannak kivételek, te pedig azt írod hogy én mindenkire érettem.

Pont ezt írom..

2016. júl. 26. 09:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm azt hiszem 10 osztálya van, nem mondom, hogy rossz ember de, hogy nagyon sötét és "logikusan" semmilyen módon nem képes gondolkozni az is igaz.

( Nem akarok senki lelkivilágába beletaposni, de a primitív viselkedést én egyedül az "elég az a nyóc általános, vagy 10 osztály oszt mögyök hegesztőnek" embereknél vettem észre, tehát az ilyen tróger embereknél )

2016. júl. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen természetes, hogy van egyfajta összefüggés a végzettség és az adott ember gondolkodásmódjában.

Persze vannak kivételek, és nem azt mondom, hogy aki teszem azt hegesztő az buta, de azért akinek van valamennyi sütnivalója és nem akar egész életében gürcölni, az továbbtanul.

Ezt a gondolkodás/viselkedésbeli különbséget a való életben és facebook-on is lehet látni szerintem. Pl 10/9 alkalommal, amikor valami nettó baromságot oszt meg valaki facebook-on (horoszkóp és társai), annak az én ismeretségi körömben maximum okj-ja van. De a való életben is, ha "melósokkal" kocsmázom, sokkal primitívebb a beszélgetés, mint a diplomás barátaimmal, de ezzel sem azt akarom mondani, hogy egyiket jobban élvezem, mint a másikat.

2016. júl. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nagyrészben meglátszik(viselkedésen,gondolkodáson) adott embernek annyi iskola végzettsége.

Akit én ismerek 8 osztállyal rendelkező embereket összefoglalva prolik.

2016. júl. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én azon a meglátáson vagyok hogy nem az iskolában jön meg az ész,Nem egy tanár ismerősöm van és sokszor tapasztaltam hogy sík hülyék,pedig diplomások,utána meg a fiamat cseszteti azzal hogy ne mondjon semmit mert nincs diplomája,na most ilyenkor elgondolkozok hogy ha neki van akkor miért mond ilyet,sok ilyan embert ismerek akinek a 8 álltalánoson kívül nincs semmilye és külföldön dolgozik 3x annyiért mint a magyar kereset,nem trógerok,igen is helyén van az eszük,van családjuk ....,szóval én az iskolát nem nézem semmibe,igaz ezért szinte mindenki elítél,nem csodálom hisz ilyen neveltetést kaptak ők is,nem látnak bele az eféle dolgokba,nagyon jól tapasztaltam annak idején iskolaválasztáskor hogy milyen szar világban élünk és milyen nehéz is az élet,de hát tessék,sose voltam jó tanuló,az osztálytársam mindig cikiztek érte,ők tanultak vakulásig nem volt gyerekkoruk,eltelt felettük az a sok év és mind hiába,most kuksolnak a papirok felett,az se élet,én rossz tanuló ellenére elkezdtem a szakközepet hátha lesz belőle valami,hát semmi,a 11. osztályt nem bírtam elkezdeni bár bukni sose buktam semmiből még álltalánosban se,de szerencsémre műveltség nélkül is lett munkám,ebből is látszik hogy nem a diploma és az érettségi miatt van munkahelyünk,életünket magunk alakítjuk,most én vagyok az egyik ember aki külföldön dolgozik és 3x osát keresi a magyar keresetnek,(iskola nélkül)
2016. szept. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!