Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha valakinek nem sikerül...

Ha valakinek nem sikerül nagyon jól az érettségije, vagy az utolsó években van néhány gyenge jegye, akkor soha nem veszik fel fősulira? Évek múltán is ugyanazokkal az elért eredményekkel számolnak pontokat?

Figyelt kérdés

Én még 2004-ben, levelezőn végeztem fősulit. Nem középiskola után mentem, én a fősulin tett felvételim alapján kerültem be. Most néztem, hogy ez most nem kicsit megváltozott. A férjem Honvédségnél dolgozik, és ott tényleg számít, előmenetel, pénz szempontból a végzettség. Nem volt érettségije, most pótolja, jövőre teszi le. És most olvastam, hogy már az idei év végi eredményekkel is számolnak. Mondjuk jól ment Neki, de még többet beleadott volna, ha ennek korábban utána nézünk. Levelezőn szeretne tovább menni katonai fősulin, durva pontok vannak. Tehát, ha valami miatt nem úgy jönnek össze a jegyek, pontok, akkor soha nincs lehetősége diplomát szerezni? Régen többször lehetett felvételizni, ha elsőre nem sikerült.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 26. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet javító érettségit tenni (magyarán: egy következő érettségi időszakban elmész még egyszer az adott tárgyból), csinálhat emelt szintűt plusz pontért, a nyelvvizsgák szintén adnak plusz pontot, olvassatok utána a www.felvi.hu-n. Viszont a javító érettségik mind pénzbe kerülnek, nem is túl olcsók.
2011. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet újra érettségizni. Jövőre persze csak. Újra jelentkezik érettségire, újra jelentkezik a suliba. Az új érettségire jobban felkészül, jobb %-okat ér el, és összességében több pontja lesz.
2011. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
attól függ hova mész. Én biosz szakra megyek, bioszom 80%, infóm 80%, töri 50%, angol 51%, magyar 47%... hát igen, rossz tétel rossz helyen, de még így is 61 ponttal több van, mint a tavalyi ponthatár
2011. jún. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!