Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE BTK-n egy nyelvi...

Az ELTE BTK-n egy nyelvi alapszakon (pl, francia, spanyol, svéd, török stb. ) ahhoz, hogy megszerezzem a BA diplomát milyen nyelvvizsga szükséges?

Figyelt kérdés
Úgy értem azon a nyelven kívül, amit a szakon tanulok kell még valamilyen nyelvvizsga és ha igen milyen szintű?

2016. júl. 27. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia nem kell hozzá más nyelvvizsga. Tehát ha pl.olaszos vagy akkor a diplomád felsőfokúval egyenértékű, nem kell még másból külön.
2016. júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Biztos ez? Mert az tök jó!

Köszi az infót!! :D

2016. júl. 28. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok, jobban mondva ez nyelvtől is függ. Több nyelvnél már a bemenetbnél kérnek középfokú angolt vagy németet. De pl.romanisztikánál nem. Mindenhez külön követelmény van.
2016. júl. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
én úgy tudom h egy komplex B2 nyelvvizsga kell a megadott nyelvek közül (angol, német, spanyol, olasz, orosz és még a fene tudja), úgy mintha pl orvosit vagy mérnökit végeznél. az más hogy a félévek során lesz a nyelveden belül nyelvi alapvizsgád stb.
2016. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
najó akkor most nem értem. Volt már nyelvi alapvizsgám, felvételinél nem volt előkövetelmény a nyelvvizsga vagy egyáltalán a nyelvtudás, mert nulláról kezdtük a tanulást (romanisztikás vagyok amúgy). És a diplomához kapunk felsőfokú nyelvvizsgát. Viszont arra lennék kíváncsi, hogy ezen kívül kell-e nekünk egy második nyelvből vizsgát tenni. Keresgettem a BTK honlapján záróvizsga követelményeknél meg más helyeken, de nem találtam erre vonatkozó infót.
2016. júl. 29. 10:38
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

rákerestem és a felvi azt mondja hogy "Idegen nyelvi követelmények: A záróvizsga letétele a nyelvvizsga-követelmények teljesítését igazolja." szóval ezek szerint a romanisztikásokra nem vonatkozik a b2-es valamilyen nyelvvizsga


nálunk japánon hiába hogy van nyelvi alapvizsga 5. félévben, attól még kell egy b2-es nyelvvizsga a meghatározott nyelvek közül: "Idegen nyelvi követelmények: Az alapfokozat megszerzéséhez angol, német, francia, olasz, orosz, spanyol nyelvek valamelyikéből egy államilag elismert, középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga".

2016. júl. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
1 és 3. vagyok. Ha romanisztikás vagy (mint én) akkor nem kell mellé másik nyelvvizsga.
2016. júl. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez jó hír, bár attól még fogok más nyelvvizsgákat csinálni, de akkor ezek szerint nem kell sietnem vele. Igen romanisztikás vagyok, csak nem találtam ilyen nyelvvizsgás infókat és nagyon furcsálltam. De köszi az infókat mindenkinek. :D
2016. aug. 6. 12:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia én is romanisztikás vagyok ELTE-n!:)

Ha minornak pl nyelvet veszel fel, az egyenértékű, a középfokú nyelvvizsgával, a szakod pedig a felsőfokúval! :)

2016. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!