Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-n tanulók jelentős...

A BME-n tanulók jelentős része miért van úgy elszállva magától?

Figyelt kérdés

Minap véletlen összefutottam egy ismerősömmel, aki most felvételizett, régebben még ő keresett meg facebookon, hogy meséljek már neki, mit is tanulunk mérnökinformatikán, mert tudja hogy ezt tanulom és kacérkodik rajta, hogy ilyen irányba mennyen tovább. Elmondtam neki, miket tanulunk, milyen maga az egyetem, milyen lehetőségek vannak végzés után és végül megjelölte ezt a szakot.


Én SZTE-s vagyok, azt is elmondtam neki, hogy milyen jó maga a város, a diákélet és mellette az egyik legnívósabb az IT oktatás. Meg is jelölte az SZTE-t, mondta, de elsőnek a BME-t, mert mégis csak Budapest és ha van rá lehetőség, nem szeretne elköltözni. Teljesen jogos.


Na a lényeg, hogy összefutottunk és kérdeztem, hogy felvették e, mondta hogy igen és én erre azt mondta, akkor üdvözlöm kolléga. Na itt jön, amin meglepődtem. Elkezdte nyomatni, hogy kolléga? Azért egy BME-s nem fog egy helyen dolgozni egy gagyi vidéki egyetemen végzettel. 280 a ponthatár, minden ostobát felvesznek oda, amúgy is BME-sek mondták neki, hogy van a BME-s diploma és van a többi gagyi diploma. Hát mit mondjak? Van a Bosch-nál HR-es ismerősöm és fura mód, ő pl nem hallott ilyenről, hogy van a BME-s diploma és van a többi. Sőt országos rangsor alapján 2016, az informatikai képzést tekintve a BME hol végzett? Hát elég hátul!


1. Pannon Egyetem

1. Szegedi Tudományegyetem

3. Pázmány Péter Katolikus Egyetem

4. Debreceni Egyetem

5. Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

6. Óbudai Egyetem


Van Pannonos ismerősöm, a végzettek jó nagy része már állásajánlattal végez elég zsíros fizetéssel. Van Pázmányos ismerősöm, külföldön is nagyon megbecsült diplomájuk van, mivel nem tudom hanyadik félévtől csak angolul megy az oktatás, a vizsgák. SZTE az egyik legismertebb magyar egyetem és informatikai képzések közül a legtöbb tudományos fokozattal rendelkező oktatóval.



2016. júl. 29. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Így idomítják őket már a kezdetektől. Nem túlságosan etikus, de legalább jobb esélyük van arra, hogy túléljék a vizsgaidőszakokat.
2016. júl. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Most az informatika pont egy olyan terület, ahol tudás többet számít, mint a diploma. Elég nagy a munkaerőhiány itthon és külföldön is jól képzett informatikusokból. Szóval még ha igaz valószínűleg, hogy jelenleg BME-t tartják a legszínalasabbnak (legalábbis a jó a reklámértéke), a többi egyetemen végzettek is jó eséllyel jól fizető állásokra.
2016. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősöd egy paraszt, de attól még nem kell általánosítani :D Meg amúgy attól, hogy bekerült és nagy a szája, nem biztos, hogy bent is marad...
2016. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Főként a mérnöki szakok diplomáira igaz inkább a fenti állítás, miszerint van a BME-s meg a többi
2016. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy arról igazán nem ti tehettek, hogy alacsony a ponthatár (mellesleg a BME-s 370-t se túl nehéz elérni). Ennek az az oka, hogy a informatikai terület magas keretszámok és ehhez képest kevés a jelentkező. Tehát bekerülni könnyű, elvégezni viszont annál nehezebb.
2016. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
370es ponthatár semmi, tekintve, hogy BP és környékén 3M ember él, az ország 1/3-a kb és csomó vidéki jön fel ide tanulni. Le kell tojni, semmivel sem több.
2016. júl. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Minden hülyét felvesznek már ide is. Ilyenkor még nagyra van vele az ember, azt hiszi milyen okos, hogy x tárgyból ötösre érettségizett,90+%-os emelttel, neadjisten OKTV helyezett volt, csak az a baj, hogy itt ezek mind semmit nem jelentenek, aztán fél év múlva már az emberek több mint fele sírva hagyja itt az egész képzést...
2016. júl. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

BME-n van olyan szak ahol 1/5 a bentmaradtak száma... Szard le, nagy eséllyel úgyis kihullik a srác


(A gólyák között túl sok a paraszt + még nem látták a BME-t működés közben -ennyi-)

2016. aug. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

BME-n van olyan szak, ahol 1/5 a bentmaradtak száma... ***** le, nagy eséllyel úgyis kihullik a srác, és utólag röhöghetsz egy jót rajta



(A gólyák között túl sokan hiszik azt, hogy bármit elértek ezidáig + még nem látták a BME-t működés közben -ennyi-)

2016. aug. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Először jön, hogy Bme-n nívós csak a képzés, majd pedig, ha nem mérnöki szakot hallgatsz akkor semmire nem fogsz jutni...
2016. okt. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!