Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha tanár szeretnék lenni,...

Ha tanár szeretnék lenni, akkor milyen főiskolát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 14 éves vagyok, és egyre jobban kezdek biztos lenni abban, hogy tanár szeretnék lenni. Angol és történelem szakon.

Tanárképző főiskola után szeretnék nézni, csak nem tudom, melyik jó, és melyik rossz. Ha esetleg tudna valaki segíteni, annak előre is köszönöm!

:)



2016. júl. 29. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A tanárok nem főiskolán, hanem egyetemen végeznek. Amennyiben a fővárosban élsz, akkor ELTE Tanárképző.
2016. júl. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. júl. 29. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Főiskolán is képeznek. Azzal a diplomával általánosban taníthatsz. Egyetemmel középiskolában is.

Én Egerben végeztem és szerettem. Akkor még főiskola volt, de most már talán egyetem.

2016. júl. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is...én is az egrit néztem...ott tanult az ofőm és nagyon jó tanár lett belőle. Bár embere is válogatja
2016. júl. 29. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nincs olyan különbség a főiskolai és az egyetemi szakok között, mint régen volt. Ha egy főiskola tud akkreditáltatni olyan tanári szakot, ami középiskolai tanításra készít fel, akkor indíthatja. De igazából már külön tanárképző főiskolák sincsenek, mindegyik egyetemhez csatlakozott, vagy más intézményekkel együtt egyetemmé álltak össze.
2016. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!