Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kihirdették a pótfelvételit,...

Kihirdették a pótfelvételit, de honnan tudom, hogy hány diákot vesznek fel az adott szakra?

Figyelt kérdés

Azt értem, hogy kapacitásnak írja, hogy: 1<20, de nem hiszem, hogy felvennének 20 embert, az előző években max 4-et vettek fel oda, ahova szeretnék jelentkezni.

Esetleg betudnátok linkelni a tavalyi pótfelvételiről is egy olyan oldalt, ami ugyanolyan mint a mostani pótfelvételi kihírdetés? Ilyenre gondolok: [link]


268 volt a ponthatár idén erre a szakra (felsőoktatási szakképzés), szerintetek 291 pont elég lesz? (csak foszk érdekel most, ne ajánlatok egyetemet)


2016. júl. 29. 13:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Pedig ha azt írják, hogy 1-20 embert vesznek fel, akkor annyit. Az intézménynek egyébként lehetősége van ezeket a számokat még a ponthatár kihirdetése előtt módosítani. Meg egyéb oka is lehet, hogy csak 4 ember vettek fel, pl. az, hogy kevesen jelentkeztek, vagy egyszerűen nagyon rossz eredményekkel jelentkeztek, és így jött ki.
2016. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy az alapból meghirdetett létszámot írja a felvi, és nem azt, hogy most hányat vesznek fel.

Ahová én jelentkeztem 48 összesen a max., szerintem legalább 38-an vagyunk és mégis 1-48-at ír.

2016. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, ez a pótfelvételi eljárás keretszámait írja. A pótfelvételi nem csak azt jelenti, hogy a megmaradt helyeket kiárusítják, hanem ezzel lehet emelni is.


Pl. itt egyértelműen látszik a különbség:

[link]

[link]


Persze ezek még változhatnak az intézmény belátása szerint a ponthatár kihirdetéséig.

2016. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na, ezt az emelést viszont nem tudtam. Köszi :)
2016. júl. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

buta kérdés, tudom, hogy nem tudjátok, de mégis, szerintetek 291 ponttal azért elég esélyes, hogy bejutok, nem? ha 268 az alap ponthatár.

pl. 295+ ponttal ki jelentkezne erre? akkor már menjen egyetemre

én csak azért jelentkezem erre, mert 276 pontom lett alapból, sporteredményt nem fogadták el, mert nem értem el a minimum ponthatárt, viszont foszk-ba 240 a min. szóval itt már beleszámítják

2016. júl. 29. 22:31
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem esélyes. Ha lenne is többel, akkor sem sok.
2016. júl. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
és olyan van, hogy jelentkezek, de senkit nem vesznek fel? pedig magas pontom van, az alaphoz képest
2016. júl. 31. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!