Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ösztöndíj szempontjából...

Ösztöndíj szempontjából számít, hogy hozzánk van bejelentve valaki?

Figyelt kérdés
Anyukámmal lakok kettesben, de a nagykorú testvérem hozzánk van bejelentve, mert ez szükséges az albérlethez. Tehát a valóságban (pénzügyileg) sok köze nincs hozzánk. Erről be kell számolni ha (szociális) ösztöndíjat igénylek?

2016. júl. 29. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mivel a legtöbb helyen konkrétan igazolni kell az egy háztartásban élők összes jövedelmét. Az egy lakcímen élőkről pedig a jegyző ad hivatalos igazolást, így nem lehet senkit eltussolni.
2016. júl. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én nem akarom eltussolni, de akkor a jövedelme is számítani fog? Csak mert nincs bejelentett munkája, így meg nem tudom mi a teendő.
2016. júl. 29. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nincs bejelentett munkája, akkor csak jól jártok vele. Mivel akkor papíron nincs jövedelme, viszont az egy főre jutó jövedelmet csökkenti.


Egyébként egyetemenként változik, milyen papírokat kérnek. Pl. BME-n olyan papírok kellettek, amiket csak úgy tudsz megszerezni, ha együttműködsz az illetővel.

2016. júl. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi, mi jóban vagyunk, csak ugye teljesen külön élünk...

Viszont ha anyukám jövedelmét simán elosztom három felé, akkor olyan alacsony összeg jön ki, hogy szerintem már azt hinnék hazudunk... xD Meg kicsit csalásnak is érzem így :/ Nem mintha simán kettesben élve nem szorulnék rá, de akkor is...

2016. júl. 29. 17:02
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így megy, hogy nem hiszik el... Ha alátámasztod igazolásokkal, akkor ez van. Ez úgymond a rendszer "kiskapuja".
2016. júl. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!