Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 4órás szakmabérre vagyok...

4órás szakmabérre vagyok bejelentve, Mennyi járulékot kellene utánam fizetni ha 6órás lennék, és a nyugdíj szempontjából ez mennyi időnek felelne meg?

Figyelt kérdés

2012. dec. 14. 09:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor a bruttó béred 81.000 Ft lenne. Ebből levonnának 27.945,- Ft adót és járulékot, maradna: 59.055,- Ft. (nem vettem figyelembe semmilyen személyi jövedelemadó kedvezményt).


A cég pedig befizetne utána még 23.085,- Ft munkáltatói közterhet.


Nyugdíj szempontjából nehéz konkrét számok nélkül pontos adatot mondani.

Egy példa:

31 napos hónap esetén egy 6 órás fenti bruttó bérnél abban a hónapban 26,97, vagyis 27 nap szolgálati időnek felelne meg. Ezzel a bérrel, erre a hónapra!


Képlet az arányosításra (itt minimálbér alatt nem a garantált bérminimumot értjük)


(Bruttó bér : minimálbér) x adott hónap naptári napjaival /ha az adott hónap teljes idejére fennállt a munkaviszony/

2012. dec. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!