Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatika érettségi kérdések?

Informatika érettségi kérdések?

Figyelt kérdés
Most leszek végzős (12.évfolyam) és nem lesz már több informatikám, nekem megvan belőle már a két év jegye, jövő októberben le szeretnék érettségizni belőle. A kérdéseim azok lennének, hogy a témakörök azok mik lesznek? Azt tudom, hogy valszeg. nem a saját sulimban fogok érettségizni így belőle, de a témaköröket honnan szerezzem meg? Mert nem mindenhol ugyanazok. Illetve, hogy az info szóbelinek hány százaléknak kell meglennie minimum? A gyakorlati részétől nem félek, mert kisujjból kirázom 4-es 5-ösre, csak a szóbelin annyi baromság és felesleges információ van és nem tudom mennyit leszek képes bemagolni.

2016. júl. 30. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
A szóbeli érettségi tételek nem titkosat, szóval szépen érdeklődj utána majd annál a sulinál ahol szóbelizni fogsz vagy kérj segítséget annál a tanárnál akin keresztül tudsz jelentkezni érettségire.
2016. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem titkosak és a neten csomó kidolgozott tételt találni, meg egyik már leérettségizett haveromtól megkaptam az ő tételeiket de ő a saját iskolánkban csinálta, és gondolom a másikban mások a tételek. De majd utánakérdezek.
2016. júl. 30. 15:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Így van, a tételek iskolánként, sőt tanáronként is eltérőek lehetnek.
2016. júl. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy rossz hírem: októberben nem tehetsz előrehozottat. Csak szintemelőt, ha már van előrehozott középszintűd. Hoffmann Rózsa nagyasszonynál reklamálhatsz.


A szóbelin egyébként nem baromságok vannak, hanem az informatika elméleti része, merthogy az is van neki. Magolni nem kell, mert aki a gyakorlatból igazán jó, az a nagyobb részét úgyis tudja és érti.

2016. júl. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Félreértesz, nekem már nem lesz 12.ben informatika órám, nekem megvolt belőle kettő év jegye és már NEM lesz ilyen órám. Tehát én úgy tudom, hogy ezek tekintetében leérettségizhetek akármikor belőle. Az infotanárom is mondta, hogy érdemes októberben inkább, ne év végén, amikor több tárgyból is kell készülni, ez nem előrehozott. Nekem nem kell infobol érettségiznem és nem is ez lesz a választott tárgyam, én ezt plusz mellé csinálnám meg.
2016. júl. 30. 20:36
 6/9 A kérdező kommentje:
És a magolás alatt a nevekre gondoltam, meg a dátumokra, meg az olyan értelmetlen baromságokra, mint a könyvtárkezelés (a valóságban), vagy a processzorok generációi, szerintem ezeknek semmi köze a valós informatikai tudáshoz.
2016. júl. 30. 20:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem értelek félre, sajnos az informatikatanárod tudása elavult az érettségi rendszert illetően. Ez bizony előrehozott. Ha befejezted az informatikát, az csak azt jelenti, hogy nem kell osztályozóvizsgát tenned az előrehozotthoz. De attól még csak tavasszal lehetett volna. 2013-ban lehetett utoljára előrehozottat tenni ősszel. Sajnos ezt buktad, nem fogják elfogadni a jelentkezésedet.

Amit meg leírtál, hogy meg kell tanulni, az igazán nem olyan sok, bármelyik másik tárgy szóbelijéhez képest elhanyagolható mennyiség.

2016. júl. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: miért ekkora nyomorék az oktatási rendszer és miért vezetik bohócok az egészet?
2016. júl. 30. 23:48
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az emberek bohócokat szavaztak meg 2014-ben.
2016. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!