Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre bejárás, hogyan van ez?

Egyetemre bejárás, hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Állítólag 3x lehet hiányozni, de én olyanokat hallottam, hogy van, aki alig jár be órákra...akkor ez most hogy van?

Nem azért kérdezem, mert én nem szeretnék bejárni, sőt, én minden órán jelen szeretnék lenni! :D

Csak érdekelne, mi van azokkal, akik tényleg 3-nál többször nem járnak be.


2016. júl. 30. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyetemtől, szaktól, tanártól, óra típusától függ.

Elviekben, ha az órák 70%-ánál kevesebben vagy jelen, megtagadhatják a vizsgáztatást. De ez csak elv. Van, ahol nem nézik, hogy ki van ott, és elég, ha a könyvet tudod. Van, ahol szintén nem nézik, de saját érdekeben fontos, hogy bent legyél. Előadásoknál lazább, gyakorlati órákon, laborokon kötöttebb a dolog.

2016. júl. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előadásra többnyire nem kötelező bejárni, gyakorlatokra többnyire kötelező, de pár hiányzás megengedett.
2016. júl. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk előadások többnyire nem kötelezők, szemináriumokról ált. 2-t lehet hiányozni, gyakorlatokról nincs lehetőség. Ha több a hiányzás, akkor nem írják alá a tárgyat, nem vizsgázhatsz.
2016. júl. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!