Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki volt a ZMNE alkalmasságin...

Ki volt a ZMNE alkalmasságin és hogy sikerült?

Figyelt kérdés
mik voltak a követelmények? 3200m futás hány perc alatt, felülést kb mennyit kell csinálni mennyi odő alatt, ugyan ez kérdés a fekvőkre is, milyen volt a pszichologiai?
2010. ápr. 17. 20:32
1 2 3 4
 1/39 anonim válasza:
szia! látom már régen írtad ezt, érdekel még most is?
2010. aug. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Természetesen igen. (:
2010. aug. 10. 18:37
 3/39 anonim válasza:

követelmények: [link]

240 pontot kell elérni összesen. Én 15:05 alatt futottam a 3200-at, 45 fekvőt csináltam, és 53 felülést. A fekvő helyett választhatod a húzódzkodást, felülésnél pedig nem akaszthatod be a lábad, hanem módosított felülést kérnek, ami nem terheli annyira a gerincet. Inkább a fekvőt ajánlom, a húzódzkodás rosszabb, de ez csak az én véleményem. 2-2 perc van a fekvőre és a felülésre, van minimum követelmény, szigorúan nézik, hogy szabályosan csinálod-e, és ők számolják. Számíts arra, hogy rosszabbul teljesítesz, mint otthon, mert korán kelsz (reggel 7-re kell Kecskeméten lenni), nekem egy szendvicset sikerült egész idő alatt ennem, mert nincs időd evésre sem, és vért vesznek, mindjárt az elején. A fizikaira nálunk délután 1 körül került sor. A pont nem számít, alkalmas vagy alkalmatlan minősítést kapsz, a lényeg, hogy a 240 pont legyen meg. Én ezzel az eredménnyel 264 pontot szereztem, úgyhogy meglett az alkalmasságim, és fel is vettek a katonai vezető szakra. Persze sok más dolognak is megkell lenni az alkalmasságin kívül. A pszichológiai sok részből áll, elég kemény. IQ teszt, életmód teszt, rövidtávú memória vizsgálat, rövid önéletrajz írás, 300 kérdésből álló teszt, személyes beszélgetés pszichológussal. A beszélgetésnél elmondod miért szeretnél katona lenni, kikérdez az életedről, próbál olyat keresni benned, ami miatt nem felelsz meg, figyeli minden rezdülésedet. Az elején kezet fog veled, bemutatkoztok egymásnak, közben meg figyeli azt is, hogy végig a szemébe nézel-e, hogyan ülsz, merre nézel, stb. Röviden ennyi, ha van más kérdés, írj nyugodtan.

2010. aug. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Lenne pár, bár ez nem az alkalmasságira vonatkozik igazán..(: Mivel látom írtad, hogy felvettek, az érdekelne hogy az érettségid hogyan sikerült és milyen nyelvvizsgád van.. konkrétabban az, hogy hogyan és mivel sikerült ilyen sok pontot elérni.(sajnos láttam az idei pontszámokat kat.vez.-re és elég magasak..:S
2010. aug. 13. 00:58
 5/39 anonim válasza:
Matek 70%; magyar, angol, töri 80-90%, angol "C" típusú komplex(+35 pont, meg hát követelmény is), hátrányos helyzet(+25 pont). Középfokú angol nélkül nem sikerült volna, azt mindenképp tegyél. Nagyjából ennyi:D
2010. aug. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.(: Sokat segített.Monjuk és inkább Bolyais szeretnék lenni (had és biztonságtechnikai mérnökin), de több pont, több esély. :) Megpróbálok minél több pontot összekaparni. A pszihológiai alkalmassági érdekelne még kicsit részletesebben, pl.: fontosabb kérdések és válaszok, mint mondjuk "Van-e problémád a kisebbséggel?" "Van" ..alkalmatlan..ilyenről hallottam már. =/
2010. aug. 13. 23:17
 7/39 anonim válasza:
:D:D:D ekkora hülyeséget:D, nincs ilyen kérdés, honnét hallottál ilyet? néhány kérdés(ja és az a lényeg, hogy a 300 kérdésből kb 50 kérdés van, a többi ugyanaz 20-szor megismételve, vagy egy kicsit másképp): Ön fél a sötétben? Ha tudná, hogy felettesével szemben Önnek van igaza, mindenáron kiállna érte? Megütné felettesét? Ön szerint a politikusoknak több fizetés járna? Ön szerint jó lenne, ha nem szerepelnének szótárunkban a talán, valószínűleg, lehetséges szavak? Ön átmegy az utca túloldalára, ha nagy tömeg jön Önnel szemben? Ön szervezett már nagy ivászatot? Rosszul érzi magát, ha társai disznóvicceket mesélnek az Ön társaságában? Ön utál nagy tömeg előtt beszélni? Ha egy téren halad keresztül úgy érzi, hogy mindenki Önt figyeli?. Van még egy csomó, ezekre emlékszem, de hasonló jellegűek. Arra mennek rá, hogy ugyanazt válaszolod-e, mennyire bírod a szellemi stresszt, mivel 300 kérdés elég fárasztó, közben pedig van a rövidtávú memória teszt is. Amúgy névre szóló számítógépen töltitek ki a tesztet, ha végeztetek, akkor pedig egy grafikonon értékelik ki, amit a pszichológussal átbeszélgettek.
2010. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Hehe..ezjó :D amit mondtam, ezt a kisebbségi kérdést pont egy másodévestől hallottam =/ köszi a válaszokat. Annyiban még tudnál a segítségemre lenni, hogy ugyebár te most més alapkik.-re , egy marék zrínyis szerint az eddigieknél sokkal keményebb lesz a kiképzés, főleg emiatt a közszolgálatiasítás miatt.(biztosan te is olvastad már)

és ha nem lenne túl nagy gond, néha tudnél nekem írni ide, e-mailban, hogy te hogy látod, milyen az alapkik. ?

Én meg nekiállok "gyúrni", hogy menjek az alkalmassági, végülis, már nincs is olyan nagyon messze..:S

2010. aug. 14. 20:43
 9/39 anonim válasza:
Arról hallottam már, hogy összevonják a Rendőrtisztivel, és a Corvinuson egy szak is ide kerül, de, hogy keményebb lesz-e, mint eddig, azt majd csak ott tudom meg. Szerintem azért eddig is kemény volt, de lehet. Majd írok, ha többet tudok, csak egy jó darabig nem leszek itthon.
2010. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim válasza:
Ja, és sok sikert jövőre, nem baj ha már kezdesz rágyúrni, de azért a nyílt napra is jó lenne elmenned.:D
2010. aug. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!