Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvételiztem, fel is vettek...

Hmarci97 kérdése:

Felvételiztem, fel is vettek könnyedén az egyetemre. De közbejött valami, s nem tudok így iskolába járni. Hogy tudom lemondani, vagy kiiratkozni a suliból?

Figyelt kérdés

Óbudaira jelentkeztem, idèn érettségiztem. Szepen felvettek, de időközben kiderült h szeptembertől tuti hogy nem tudok még kezdeni. Halasztani nem tudok annyi félévet, de ha mégis, akkor se érné meg így elpazarolni azokat a szemesztereket. Mi a teendőm? Egyszerűen ne csináljak semmit, es akkor majd úgymond ,,kirúgnak"? Azaz hogy nem megyek el beiratkozásra, nem írok alá semmit, sehova se regisztrálok be, meg ilyenek. Ez elegendő? Vagy ezt kicsit hivatalosabban kéne megoldani? Tudatni kéne az iskolával h hahó megsem fogok suliba járni?

Célom az h egy v ket ev múlva ujra felvételizek, valoszinuleg ugyanoda, s elkezdem szepen mintha semmi se tortent volna kozben. Ez megoldható e? Lenne e valami problémám belőle, h en mar úgymond tagja voltam a sulinak valamennyire egyszer? Kérlek segítsetek, kicsit fura a dolog, es nekem ezek az ügyek még kicsit bonyik.. :D



2016. júl. 31. 02:10
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Nem mész el beiratkozni - ennyi
2016. júl. 31. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
könnyedén
2016. júl. 31. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiiratkozni az tud, aki beiratkozott. Megvolt?

Na látod.

2016. júl. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem külön felhívják a figyelmet arra a felvételi értésítőbe, hogy a hallgató jogviszony csak beiratkozással válik véglegessé. Ha ezen nem vagy jelen, a sikeres felvételi ellenére nem lehetsz diák az adott szakon. Ezután még egy ideig lehet pótbeiratkozni, de nem hiszem, hogy emiatt már külön hívogatni fognak.
2016. júl. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%
Kiskoromban én is csináltam ilyeneket. Ma már úgy gondolom, jobb az adósságokat rendezni, a balfenéken elosonás helyett. Ennyi leütésszámmal már háromszor értesíthetted volna őket a helyzetről.
2016. júl. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Egyrészt tudsz 2 félévet passziváltatni (legalábbis régebben lehetett), másrészt a passzív félévek nem pazarolódnak el, a támogatási időből nem vonják le (értelemszerűen).
2016. júl. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, köszi szepen az építő jellegű válaszokat ! Mentek a likeok. Nagyjából ez volt nekem is a tervem, h egyszerűen nem iratkozok be. Csak meglepett a dolog, h mar jon a sok ímél a golyataborrol, diákhitel rol, stb, de aztan ezen kívül semmi olyen hivatalosabb jellegű ami konkretan a beiratkozást/stb érinti.
2016. júl. 31. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!