Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnáziumból Szakközépiskolába...

Polgarjeno kérdése:

Gimnáziumból Szakközépiskolába menni?

Figyelt kérdés
Most leszek 12. évfolyamos gimnáziumba, de egyszerűen most lett elegem. kb 2-3 osztálytársam van akivel jól elbeszélgettem, de a legtöbb gyerek ott egy IDIÓTA. Én órákon próbálnék figyelni, de a tanárokat sem hagyják békén az osztálytársaim, nem tudnak tanítani mert mindig beszólogatnak... Rendészeti gimnáziumba járok, az átlagom 4,6 lett, és nem lett 3-asom, csak 4-es és 5-ös. Már 10. felé éreztem hogy ez a rendőr szakma nem nekem való, ezért nem is bánnám ha otthagynám az egészet úgy ahogy van. Vannak olyan ismerőseim, akik szakközépiskolába járnak informatika és közgaz. szakon, és felmerült bennem hogy mi lenne ha oda átiratkoznék. A 4,6-os átlagommal van esélyem hogy felvesznek oda?

2016. júl. 31. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Persze h fel .. de melyik ez a gimi?
2016. júl. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

az átlaggal nincs semmi probléma, viszont talán nem tanultál olyan tantárgyakat, amiket a szakközepesek előtte tanultak (infósoknak infós szaktárgy, közgázosoknak közgázos, stb) és talán olyat is vezettek be, hogy valamilyen szakmai tantárgyból kell érettségizni (ebben nem vagyok biztos, javítson ki vki). ha még rendészeti szakközépbe mennél, még oké lenne, de lehet olyanból kéne osztályozóvizsgáznod, amit előtte 3 évig tanultak, hogy átvegyenek oda, és neked fogalmad sincs róla :/

de lehet hogy ez csak az én hülye logikám, de azért járj utána, lehet semmit nem kell csinálnod hogy átvegyenek :D

de ha ez az utolsó éved, bírd ki, én is most leszek 12es és már elegem van minden iskolás dologból, de április végén vége lesz az egész suliba járásnak, utána már az érettségi lesz csak megerőltető :)

2016. júl. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem hülyeség lenne, a már említett osztályzóvizsgák miatt. Ha nagyon át szeretnél iratkozni, akkor találj magadnak inkább egy másik gimit.
2016. aug. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van osztályozó a szakmai tárgyakból, az meg 3 év anyagából szopacs így érettségi előtt.

Szerintem is inkább másik gimi, ha mindenképp menni szeretnél.

2016. aug. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A különbözeti vizsgák miatt (3 év anyaga! ) nem fognak átvenni szakközépbe...még egy félévet be lehetne pótolni, de 3 évet nem.

Másik gimit keress!!

2016. aug. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!