Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki, aki a budapesti...

Valaki, aki a budapesti Vörösmarty Mihály DRÁMA tagozatára jár vagy járt, be tudná nekem mutatni azt az iskolát?

Figyelt kérdés

Milyen a tanítási módszerük? Milyen az osztályközösség? (tényleg több lány van drámán, mint fiú?)Milyenek a tanárok? Több kötelező olvasmány van ott, mint általában a gimikben?

Nyolcadikos leszek, és a VMG-t is meg szeretném jelölni. (a szentesi HMG mellett)Aki esetleg színtén oda menne, írhat privátot! :-)

A válaszokat előre is megköszönöm! :-)



2016. aug. 1. 16:16
 1/4 A kérdező kommentje:
A helyesírási hibákért elnézést kérek! :D
2016. aug. 1. 16:19
 2/4 anonim válasza:

Szia!

Én lassan a harmadik évemet fogom ott kezdeni. Elöljáróban, a dráma tagozat azzal jár, hogy a rendes órák mellett első évben négy, másodikban három (később pedig belátásod szerint) drámás tantárgyad lesz. Ezek a mozgás, az ének, a drámaelmélet és csak az első évben a beszédtech. Ezek mellett heti egyszer a tanórák után drámaórád lesz egy tanár párossal. Ez a délutáni elfoglaltság kábé hatig tart, később tovább is. Az első két évben, még nincsenek darabok.

A közösség nyilván osztályonként változik, erről nem lehet nagy általánosságban beszélni, viszont az osztályok közötti kapcsolat meglehetősen jó. Ami pedig a lányokat illeti, hát igen, többen vannak, de azért igyekeznek minél több fiút felvenni.

A tanárok zömében jófejek (embere válogatja). És határozottan többet kell olvasni, mint egy általános gimiben, tekintve, hogy az irodalom órák mellett, még drámaelméletre drámákat is kell olvasni.

De gyere el a nyílt napra, és akkor többet megtudhatsz.


Remélem segítettem :)

2016. aug. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :-)

Igen, el fogok menni a nyílt napra, és nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz.

Egyébként 13,5/f ;)

2016. aug. 5. 13:41
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Én a 2. évemet fogom kezdeni, ha bármit szeretnél még kérdezni, írj. :)

2016. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!