Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pécsi Seraphicum kollégiumról...

Pécsi Seraphicum kollégiumról vélemény?

Figyelt kérdés
Olyan emberként ki lehet bírni aki nem vallásos? Mise meg egyebek tényleg kötelezőek?

2016. aug. 1. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem nagyon bírnád ki úgy.

Nekem elég unszimpi hozzáállás az is, hogy költségtérítése hallgatókat nem hajlandóak fogadni.


A Zsálecz Magánkoleszt is megnézheted.

2016. aug. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A jelentkezéshez kell plébánosi ajánlás. Ha nem vagy vallásos, ez necces...
2016. aug. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
44%
Kedves kérdező! Engem felvettek a pécsi Szeráfba, két hét múlva megyek beköltözni. Először is, az első válaszolónak nincs igaza, mert költségtérítéses hallgatókat is fogadnak, viszont nekik drágább (30 000 ft) a kollégiumi díj. A házirend elég szigorú, ezt le tudod tölteni a honlapról. (www.seraphicum.hu/) Ha valóban tanulni akarsz és nyugodt légkört szeretnél magad körül, a Szeráf jó választás lehet. Lelkészi ajánlásra mindenképp szükséged van a felvételhez, ezen túl pedig egy kézzel írott önéletrajzot és felvételi kérelmet is kérnek. Nekem azt írták, hogy a vasárnapi miséken illik megjelenni, a tanévnyitó misén pedig kötelező. Szigorú napirend azonban nincsen, az idődet magad osztod be. Azt is írták még, hogy látogatókat is fogadhatok majd reggel 9-től este 9-ig. A kollégiumba beléptető kártyát kapsz, ezzel tudsz ki-be járkálni. Szerintem olyan ember is jól érezheti magát ott, aki nem vallásos. Ezt azért írom, mert több egyházi intézményben is voltam már tanuló-kollégista, és a fiatalok egy katolikus intézményben is ugyanolyanok, mint egy államiban. Csupán abban különböznek az egyházi intézmények a világiaktól, hogy itt szigorúbb a házirend. Emiatt miatt érdemesebb ide jönni, mert egy ilyen helyen nem az állandó buli megy, hanem tudsz rendesen tanulni az óráidra.
2016. aug. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az államisoknak mennyi a havi kolesz díj?
2016. aug. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Államisoknak 20 000 ft a havidíj.
2016. aug. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
85%
sztem ne menj oda :9 egy egyetemi kollégiummal 8 X többet nyersz , elsőéveseket alapból négy ágyas szobába raknak be , a körülmények olyanok mint egy menekültszállón (emeletes ágyak ) , 1 folyosón 1 hűtő , nincs wifi , csak ha hozol kábelt , elsőévesként felvettek , másodévesként nem ( megjegyzem orvosira járok ) az indexem alapján utasítottak el , miközben egy orvosis a kettesért is kitanulja a belét :) ennyi nem szimpi :) egyetemi kollégiummal 6 X többet nyersz pl boszorkány kollégium :) 4 főre van 1 fürdő, hütő jakabhegyi 1 szobarészben konyharész is van , válogass , sztem nem éri meg oda menni
2016. aug. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
előző vagyok , te is orvosis vagy ?
2016. aug. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
16%

Kedves Kérdező!

#3. választ ajánlom, a többit ignoráld, mert elavult vagy túlhaladott, esetleg valótlan információkat tartalmaz. :) (ld. alább)


Azt javaslom, hogy kérdéseidre a kollégium hivatalos platformjain keresd a választ, így biztos nem fogsz valótlan infókkal találkozni. Egyébként a fb-on van review funkció, ami segít egy objektív képet kapni az intézményről.

Ha up-to-date tájékoztatást szeretnél, keresd fel a Szeráf social media csatonáit, vagy a honlapját. Ezeken bepillantást nyerhetsz a koli mindennapjaiba is.

[link]

[link]

https://www.youtube.com/channel/UCpOokV3I5dHLWZNzvOiJa1w


Ha további kérdéseid merülnek fel, nyugodtan írj nekik fb-on, vagy küldj egy DM-et instán.



Kollégium FOGAD költségtérítéses hallgatókat, nekik (ugyanúgy, mint az összes állami/egyházi kollégiumban) többet kell fizetni. Szeráfban 2017. szeptemberétől nekik 33 000 Ft-ot kell fizetni havonta. Államilag támogatott hallgatóknak 2017. szeptemberétől 21 000 Ft-ot kell fizetni. (Forrás: honlap)


Katolikus kollégium lévén, nyilván elsősorban hívő egyetemisták jelentkezését várják. Ateizmus/még keresés stb. nem alapból kizáró tényező. Jelentkezéshez mellékelni kell plébánosi ajánlást, illetve a felvételi során rá fognak kérdezni a jelentkező hitéletére.


Tudtommal jelenleg nincsenek kötelező vallási programok, ezek inkább lehetőségek. Kollégium lehetőséget teremt neked személyes hitéleted fejlesztésére. Cserébe tőled nyitottságot vár.


Folyamatos fejlesztések miatt a legtöbb szoba 2 ÁGYAS. Emeletes ágyak alig vannak, 4 személyes szobák szintén. A szobák többségében nyáron fogják kicserélni vadiújra a szekrényeket. Internetkábelt mindenhol neked kell vinni. Számos közösségi helységben van WIFI amúgy. Nem tudom mennyire van értelme összehasonlítani állami kollégiumokkal a Szeráfot, mert teljesen más a légkör. Hagynak tanulni, tekintettel vannak egymásra az emberek, előzékenyek, nem tűnik el semmid a folyosóról stb.


Közösségi élet baromi jó. (Van összehasonlítási alapon, számtalan [10+] kollégiumban laknak ismerőseim szerte az országban) Említettem, hogyha nyugodtan szeretnél tanulni, akkor nagyon jó választás a Szeráf. Viszont ha nyüzsgésre vágsz, akkor is jó. Jóarc emberek lakják, erős a közösség. Emberek törődnek egymással, rengeteg mély barátság, új ismeretség alakul ki.


Kb. 20-25 orvosis lakik a koliban. Ez azért jó, mert tudnak segíteni, ha valamit nem tudsz, tudnak jegyzeteket adni, tudtok együtt tanulni stb. Ez is azt mutatja, hogy a koli nyugalmas feltételeket kínál a tanuláshoz, de lehetőséget is nyújt a kikapcsolódásra a közösségi programok által.



Szeretettel ajánlom a jelentkezést! :)

2017. jún. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Előző válaszoló, te honnan szeded az információid?


Sétálj be a kollégiumba, menj végig az E folyosón egyenesen és kopogj be valahol. Garantáltan csak 4 ágyas szobákat fogsz találni. Menj tovább, a K-n ott tényleg 2 ágyasok vannak, aztán az Ú-n fele 2 ágyas, fele 4. És az összes 4 ágyas emeletes.

2017. jún. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Előző válaszoló:

Jogos, köszönöm a korrekciót. :)


Összesen talán 3 db négyszemélyes szoba van. Valóban, van több is, ami négyágyas, de ezek háromágyasként funkcionálnak (3an laknak ott. Teltház esetén is.). Némely szobákban valóban emeletes ágy van, abból a megfontolásból, hogy kevesebb helyet foglal, mint két szimpla ágy (Más kollégiumokban is bevett módszer.).

Mint te is írtad, a szobák többsége kétágyas (F,K,U fele,E folyosó nagy része).

2017. jún. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!