Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-sok! Ti miért Budapestet...

SOTE-sok! Ti miért Budapestet jelöltétek első helyen? Őszintén!

Figyelt kérdés
Most felvett, már oda járók és ott végzettek ŐSZINTE válasza érdekelne. Persze, ismerem a polkorrekt dumát, hogy infrastruktúra meg közel van stb, de engem tényleg a valódi ok érdekelne. Mennyiben játszott szerepet a Semmelweis név? Vagy a nívó, a színvonal beli különbség? Olvastam olyan cikket, hogy a család eladta a nagymama házát, hogy a gyerek Budapesten tanulhasson, illetve rengeteg vidéki megy át Pestre. Gondolom, egyik se véletlen, a Pesti képzésnek az országban nincs párja.

2016. aug. 3. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Mert Zalaegerszegről oda a legjobb a közlekedés.
2016. aug. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Rengeteg embert ismerek, aki toronymagas pontszámokkal vidékre ment. Még budapestit is. Nyugalmasabb környezetre vágytak, mint a főváros, és a kérdezővel ellentétben tudják, hogy szakmailag mindegy, melyik orvosi adja nekik a 4 közül a diplomát. Az, hogy egyesek még mindig nem fogták fel, hogy nem a ponthatárok mutatják egy-egy egyetem vagy szak színvonalát, már más tészta.

Akit meg vidékről ismerek, hogy SOTE-s, na ő konkrétan a szüleitől szeretett volna már elköltözni, önállósodni.

2016. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%

Azért, mert ezt tartják a legjobbnak, meg már nagyapám és apukám is idejárt :D

Egy gólya

2016. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel itt lakom és azon túl, hogy drágább lenne elköltözni, még ha koliba is, nem szívesen hagynám itt a szeretteimet. S mivel a pontjaim megengedték, maradok. Szerintem hülyesèg már ez a Pest vs. Vidèk duma az orvosis tèmában, nem ettől függ, hogy ki a jobb orvos (ha valaki így dönt, az meg is érdemli).. Sokkal inkább számít a motiváció és a konstans tudás utáni vágy, utánajárás, kíváncsiság és kételkedés.
2016. aug. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert Budapest "csak" 150 km-re van tőlünk, míg Debrecen 180 km-re, Szeged 260 km-re, Pécs meg több mint 300 km-re. Szerintem érthető a választásom :D
2016. aug. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Anno azt mondták a tanáraim, hogy engem úgysem vesznek fel a SOTE-ra, vagy ha valami csoda folytán mégis, a harmadévig nem jutok el. Meg akartam nekik mutatni, hogy megb*szhatják :D Most hatodéves vagyok, és ha minden jól megy az utolsó évben, summa cum laude végzek.

Meg Pest megyében laktam, szóval közel van, nem kellett elszakadnom a környezetemtől.

De ha Szegedre vettek volna fel ( az volt a 2. helyen), annak is nagyon örültem volna. Imádom Szegedet!

2016. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén: mert ez van legközelebb a lakóhelyemhez. Ennyi, semmi több. A "vidéki" egyetemeket egyébként szintén első helyen jelölik, akik azoknak a vonzáskörzetében laknak, nincs ebben semmi rendkívüli. Ezt te is látni fogod, ha pl. Medikus Kupán, OTDK-n vagy egyéb tudományos konferenciákon beszélgetsz a többi egyetem hallgatóival.


Egyébként én sokat gondolkoztam, mert a nyílt nap alapján Pécs szimpatikusabb volt, de végül mégsem oda jelentkeztem, mert bonyolult lett volna megoldani az utazást, lakhatást.


"Mennyiben játszott szerepet a Semmelweis név?"

Semennyire, mivel nem a név számít.


"Vagy a nívó, a színvonal beli különbség?"

Semennyire, mivel nincs ilyen különbség. A SOTE-t pl.

a diploma elismertségében mindhárom másik egyetem veri (ha nem hiszed, nézd meg, hogy pl. a QS melyik egyetemen mennyinek mérte az "employer reputation" nevű paramétert), hiába rendelkezik jobb publikációs mutatókkal, mint a 3 másik egyetem, és hiába van előrébb egyes ranglistákon a súlyozás miatt (mivel pl. a QS-nél a 4 mért paraméterből 3 a publikációs teljesítményről szól). A HVG (Eduline) meg a felvételi eredmények alapján méri a "hallgatói kiválóságot", pedig ezek az emberek még egy percig sem jártak az adott egyetemekre, így teljesítményük nem az adott egyetem érdeme, mint ahogy a minősített oktató/hallgató arány sem korrelál az oktatás színvonalával. Sőt, akár úgy is fel lehet fogni, hogy a többi egyetem (kizárólag a HVG szerint) "kevésbé kiváló" hallgakókból végül legalább ugyanolyan jó orvosokat képez. A különbségek egyébként sem nagyok, így mind a 4 egyetem diplomája világszerte hasonlóan elismertnek mondható, mindegyik kiváló orvosokat képez, és mind a 4 egyetemen ugyanolyan sikeres kutató is lehet valaki. És sajnos mindegyikről kerülnek ki rossz orvosok is, de ez nem az egyetemek hibája, hanem az egyéni alkalmatlanságé. Ugyanis a teljesen hibás felvételi rendszer miatt, pszichés és etikai alkalmassági vizsgálat és az adott egyetemeken zajló szóbeli elbeszélgetés hiányában az egyetmeknek semmi esélyük az alkalmatlan egyének kiszűrésére, a felvételi pontszámok pedig nem korrelálnak a pszichés és/vagy etikai alkalmassággal, és ezek a ahllgatók a vizsgákat teljesítik, néha kiváló eredménnyel, mivel az eszük megvan hozzá.


Egyébként az ilyet hívják irányított kérdésnek, hogy leírod, hogy őszinte választ vársz, de aztán leírod azt is, hogy szerinted mit kellene válaszolni, illetve mi a "plokorrekt duma". A magyarázatod 2. fele valójában hirdetés, illetve reklám. Kérdésed éppen ezért provokatív. Mindkét dolog tiltott az oldalon. És ha egyet én is kérdezhetek: miért jó neked, hogy szándékosan irányított kérdést teszel fel?


Ennek ellenére az eddig érkezett válaszok alapján leszűrhető, hogy a többség valóban a megközelíthetőség alapján választja Pestet, hiába próbálsz mást az emberek szájába adni. 6-ból 1 ember írta, hogy "azt tartják a legjobbnak", de sajnos az már nem derült ki, hogy kik, és mi alapján. De igazából attól függően, hogy milyen szempontokat veszünk figyelembe (és hogyan), bármelyiket könnyen kihozhatjuk "a legjobb"-nak. :)

2016. aug. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
megakartam dugni egy csajt aki pestre ment tovább :D aztán itt ragadtam, de már nem bánom :D
2016. aug. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
#7-es nagyon szépen leírt mindent!
2016. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért választottam, mert Budapesten élek, kb 20 percre az egyetemtől. Itt vannak a barátaim és a családom, megszoktam már ezt a környezetet és a várost. :)
2016. aug. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!