Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE-sok! Ti miért Budapestet...

SOTE-sok! Ti miért Budapestet jelöltétek első helyen? Őszintén!

Figyelt kérdés
Most felvett, már oda járók és ott végzettek ŐSZINTE válasza érdekelne. Persze, ismerem a polkorrekt dumát, hogy infrastruktúra meg közel van stb, de engem tényleg a valódi ok érdekelne. Mennyiben játszott szerepet a Semmelweis név? Vagy a nívó, a színvonal beli különbség? Olvastam olyan cikket, hogy a család eladta a nagymama házát, hogy a gyerek Budapesten tanulhasson, illetve rengeteg vidéki megy át Pestre. Gondolom, egyik se véletlen, a Pesti képzésnek az országban nincs párja.

2016. aug. 3. 12:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azért választottam, mert Pest mellett lakom, nagyon jó a tömegközlekedés, így még csak be sem kell költöznöm. Lehet, hogy ha vidékre vettek volna fel, akkor inkább megpróbáltam volna egy évvel később jelentkezni, vagy átjelentkezni Pestre, de nem az egyetem miatt, hanem, mert nagyon szeretem ezt a várost és nem szeretnék elköltözni sem a család, barátok miatt, sem pénzügyi szempontból. Igaz, hogy rengeteg vidéki jön ide tanulni, de innen is nagyon sokan mennek vidéki egyetemekre.
2016. aug. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Budapestre szerettem volna menni, mert ez van a legközelebb a lakhelyemhez, plusz a barátom is Bp-n lakik, így sokkal könnyebben tudtuk volna tartani a kapcsolatot. De, Szegedre vettek fel, amit akkor hatalmas csalódásnak éltem meg, de ennek egyetlen oka az volt, hogy a barátomtól távol kell lennem. Ha átjelentkeznék, csak miatta tenném, de szívem szerint nem mennék el Szegedről, mert nagyon szeretek ott lenni:):)
2016. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező!


Az hogy rengeteg vidéki megy át Pestre egyáltalán nem igaz. 2. év után van erre lehetőség és én tavaly is csak 2 emberről tudok az egész évfolyamban, ugyan többen is jelentkeztek, de őket nem vették fel. Inkább az ellenkezője az igaz, ha valaki megbukik első évben vagy sokadszorra bukik akkor elég gyakran szedi a sátorfáját és mennek le vidékre, ahol könnyebben tudják teljesíteni az akadályokat.


Kérdésedre:

Budapesti vagyok. Nálam valahol úgy nézett ki a "mérleg", hogy az egyik oldalon ott volt, hogy el szeretnék költözni otthonról, a másik oldalon pedig, hogy SOTE az mégiscsak SOTE, nevesebb mint a többi. Végül Semmelweis név felé dőlt a mérleg és a fővárost is szeretem.

2016. aug. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
Hülyeség, hogy vidéken könnyebben lehet teljesíteni az akadályokat. Ugyanolyan nehezek a vizsgák, mint a SOTE-n. Aki képtelen elsajátítani az anyagot megfelelő szinten azt vidéken sem engedik át. Ne haragudj de pont az ilyen kommentárok miatt van közvélemény azon az állásponton, hogy a vidéki egyetemekről kevesebb jó orvos kerül ki, mint a SOTE-ról, mert szerintetek ott könnyebbek a vizsgák és a rosszabbul teljesítő diákokat is átengedik. Mindenhonnan kikerül jó és rossz orvos is egyaránt, mindenhol vannak könnyebben és nehezebben abszolválható vizsgák.
2016. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
3%
A vizsgák nehézségéről nem tudok, arról viszont igen, hogy SOTE-ról jó sok embert ismerek akik első vagy másod év után lementek vidékre, és ott sikeresen vették már az akadályokat amik a SOTE-n nem sikerültek.
2016. aug. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert vidéki városban lakom, és ki akarom próbálni, hogy milyen fent az élet.


Bulizni akarok, ismerkedni. És ehhez jobb, ha nagyobb a merítés.

2016. aug. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
96%
13! Ez érdekes. Én POTE-s vagyok és kapásból fel tudnék sorolni öt nevet, aki most ment át a SOTE-ra (ők csak a pécsiek és csak idénről van szó). Egyébként igaz, hogy jönnek Pestről vidékre, de akiket én ismerek, innen is kibuktak. Sőt... konkrétan tudok egy embert, aki nálunk bukdácsolt, átment a SOTE-ra, ott meg simán hozza a 3-5 jegyeket. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem kellene a vidéki egyetemeket degradálni, összességében (!) egyik orvosi se könnyebb vagy nehezebb a többinél.
2016. szept. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tudok olyanokról, akik lejöttek Pécsre, mert nem ment a SOTE, de kibuktak innen is. Legalábbos, akiket én ismerek. Amúgy mire alapozzátok ezt, hogy aki kibukik Pestről, az a vidékit simán elvégzi? Komolyan.. a ponthatárnak mi köze van a vizsgák nehézségéhez? Vagy szerintetek vidéken minden hülyét átrugdalnak? O.o
2016. szept. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
7%

Kérdésedre válaszolnék, ha megengednék és nem törölnék a válaszaimat, mint ahogy már kétszer megtették.


Azért vicces, hogy ha valaki SOTE-t szidja akkor azt nyugodtan megteheti, ha valaki meg leírja a valóságot, mindenfajta rosszindulat nélkül akkor azt nem hogy meghallgatják, vagy megpróbálnak rácáfolni, hanem egyszerűen törlik a hozzászólást mintha soha nem is létezett volna, illetve mintha a felvázolt szituáció nem létezne.


Kérdésedre már kétszer válaszoltam, úgy fest a gyakorin tanyázó kisebbrendűségi érzésekkel küszködő vidéki medikusok képtelenek megbirkózni egy olyan hozzászólással ami nem a kedvükre való, itt én befejeztem.


Azért ez elgondolkodtató, hogy vajon rajtam kívül hány olyan hozzászóló lehetett csak ehhez a kérdéshez, ami kedves vidéki kollégáknak szúrta a szemét és "töröltették", csak mert nem arról zeng ódákat, hogy SOTE a sárba való és csak mocskos senkik járnak oda.


Itt én befejeztem, ezt a hozzászólást is lehet töröltetni.

2016. okt. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%

#19:

17-18-asnak igaza van.


Ennél a kérdésnél pont nem szidta senki a SOTE-t. Egyébként is inkább a fordítottja a jellemző (pl. jelen esetben maga a kérdés is azt próbálja az emberek szájába adni, hogy „ugye, mennyivel jobb a SOTE?”, de persze „csak SOTE-sok válaszoljanak, mert a kérdés hozzájuk szól”. Aztán még így sem születik egy olyan válasz sem, amire a kérdező számított, pedig ő mindent megtett, hiszen lényegében leírta, hogy pontosan milyen választ vár, a többi meg csak „polkorrekt duma”.


De ha valaki tényleg sazidná a SOTE-t, akkor sem az lenne a megoldás, hogy nekiestek a vidéki egyetemeknek, hanem az, hogy leírjátok, hogy az illetőnek miért nincs igaza. Én is ezt szoktam tenni, ha valamelyik egyetemet ok nélkül szidják vagy dicsérik, és akkor már rögtön azt mondjátok, hogy „szidom” a SOTE-t. Pedig nem szidom, csak leírom a tényeket (hogy összességében ugyanolyan jó, mint a vidéki egyetemek, és lehet olyan paramétert találni, amiben első, de olyat is, amiben utolsó), forrásokkal alátámasztva. Persze ri ezt már sértésnek veszitek.


A válaszaidat meg talán azért törlik (hozzáteszem, telejsen jogosan), mert nem a valóságot írod le, hanem valótlanságokat állítasz (a válaszoló értelmetlen dolgokat ír), és nem is mindenfajta rosszindulat nélkül, mivel válaszaid általában lenézőek, provokatívak, és a kérdéshez semmit nem tesznek hozzá (ez a válasz provokatív, a válaszoló csak veszekedni akar). Inkább az a csoda, hogy magát a kérdést nem törölték még (pedig az is jogos lenne).


Itt az a probléma, hogy ti mindig olyan nagy meggyőződéssel tudjátok hajtogatni, hogy a vidéki egyetemek könnyebbek, mint a „nagy” SOTE. Mondjátok ezt anélkül, hogy valaha is jártatok volna bármelyiken is, vagy bármivel is alá tudnátok támasztani állításaitokat. Ez a „haverom oda jár, és onnan tudom...” meg a „sok ismerősöm átment és tényleg könnyebb...” dolog meg nem több magánvéleménynél. Ráadásul ha tényleg így lenne, még akár azzal is lehetne magyarázni, hogy azért érzik könnyebbnek a vidéki egyetemeket azok, akik átmennek, mert ott annyival jobb az oktatás, hogy ott meg tudják tanítani az embereknek azt, ami a SOTE-n nem sikerült. Nem mondom, hogy így van, de így is lehetne értelmezni... Ugyanígy, ha szerintetek a SOTE-re az „elitet” veszik fel, a vidéki egyetmekre meg a „maradékot” aztán végül (minden objektív adat alapján) a vidéki egyetemkről pontosan ugyanolyan jó orvosok kerülnek ki, az szintén a vidéki orvosikat dicséri (hiszen az összességében „kevésbé kiváló” hallgatókból képeztek ugyanolyan jó orvosokat). A tananyag mennyisége ugyanis nyilván mindegyik egyetemen azonos, mivel ugyanazon akkreditációs és minőségbiztosítási szempontoknak kell megfelelniük. Ilyen szempontból tehát nem lehetnek könnyebbek a vidékiek. Persze szerintetek nyilván a felvettek pontszámai, nyelvvizsgáik, vagy az egyetem publikációs aktivitása alapján kellene az egyetem oktatásának színvonalát megítélni...


Állítólag ti soha egy rossz szót sem szóltok ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 9-es), máskor meg azért kijelentitek, hogy szerintetek a vidékiek nem dolgoztak meg annyira a diplomáért, mert a debreceni meg a szegedi egyetem is könnyebb, mint a SOTE ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 11-es), vagy épp minden lehetőséget megragadva szidjátok a pécsi egyetemet ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 2-es, http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__7932.. , 9-es), amikor meg valaki rákérdez a konkrétumokra, akkor jön a néma csönd.....


Persze közben azt hirdetitek, hogy a vidéki orvostanhallgatóknak kisebbrendűségi komplexusuk van, meg a SOTE ellen szabadultak el az indulatok, meg nem értitek, hogy miért kell mindig vitát generálni ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 6-os, 12-es), meg hogy a vidékiek miért méregetik a micsodájukat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. , 7-es és 8-as). Közben éppen TI generáljátok a vitát és méregettek.


Hangsúlyoznám, hogy ezt nem általánosságban a SOTE-s medikusokra értem, mivel a többségében a SOTE-ra is normális, értelmes emberek járnak, hanem az olyanokra mint te.

2016. okt. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!