Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy kellene elmondani egyik...

Hogy kellene elmondani egyik ismerősömnek, hogy nagyon nagy butaságot csinál?! (Egyetemi felvételivel kapcsolatos! )

Figyelt kérdés
A lányt nem mondanám nagy barátnőnek, inkább úgy fogalmaznék, hogy néha-néha jól elbeszélgetünk. Mind a ketten most végeztünk gimiben, engem felvettek az "álomszakomra", ahová már 4 éve menni szeretnék. Ismerősömnek összesen 240 pontja lett, nem vették fel csecsemőgondozásra... És most elkezdte hívogatni az egyetemet, hogy miért nem vitték lentebb a ponthatárt, hisz így is még van 20 szabad hely. A szakon ahová menni akart 280 volt a határ... Vagyis a minimum. De ennek a lánynak hiába mondom, hogy 280 alatt NEM lehet bekerülni SEHOVA, nem érti meg. Most is beadta a pótfelvételit és folyton csak az egyetemet hívogatja. Nem tudom, sírjak e vagy nevessek... Mégis hogyan mondjam el neki, hogy ne nevettesse ki magát, mert mindenki hülyének nézi?

2016. aug. 5. 12:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ott hibádzik a számításod, hogy egy átlagos tanulónak nincs mindenből négyese.
2016. aug. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
23%

"Sokan elfelejtik itt, hogy par eve joval kevesebb ponttal is be lehetett jutni egy-egy szakra, akar allamilag finanszirozottra is."


Elég baj az, rá is jöttek, ezért emelték, nem véletlen...


"Kedves utolso, mibol gondolod, hogy nincs olyan, aki anno 200 ponttal jutott be es szerzett diplomat?"


Nem mondtam, h. nem volt ilyen.


"en is 240 ponttal jutottam be es nem volt gondom a tanulassal."


Az ilyen eset nagyon ritka... Ezerből 1 kb.


"Nem az a baj, ha valakinek kevesebb pontja van, hisz tudjuk: nem mindenkinek van nyelvvizsgája (+28/+40 pont) és nem mindenki írt emelt szintű érettségit."


Ez is nagy baj. Eredetileg az emelt érettségit azért találták ki, hogy az legyen a belépő a felsőoktatásba. Csak mivel mindenki siránkozik, még nem vállt be a rendszer.

De remélem, mielőbb bevezetik a kötelező emeltet, hiszen ez adná meg az értelmét a kétszintű érettséginek.

Amíg erre nem kerül sor, addig ez a rendszer értelmetlen baromság.



"Utolsó, igazad van, nem ezen múlik, hiszen attól hogy valakinek alacsonyabb pontjai vannak az egyetemen ez már mit sem számít, ott mindenki tiszta lappal indít és mindenkinek egyenlőek az esélyei."


Ez igaz, de akkor ne sírjon nekem senki, hogy első félévben kibukott, mert csak 6 kreditet tudott teljesíteni, mert nem volt megfelelő a tudása, ergo ez is igazolja, az alacsony pontokkal való bekerülés helytelenségét.

Mérnöki szakokon a bekerülők 70%-a jár így, és sírnak, nem tudják miért, pedig nyílvánvalóan az alapismeretek hiányából adódóan.



"Vegyünk egy átlagos tanulót, aki mindenből 4-es volt, átlagosan az érettségijei 70%-osak. Nem emeltezett, nincs nyelvvizsgája és nincs semmi plusz pontja. Az ilyen tanuló alig haladja meg a 280 pontot"


Egy átlagos tanuló ne menjen egyetemre! Egyetemre azok menjenek, akik valamiből kiemelkedően teljesítenek, és eltökélték magukat egy szakterület irányt. Olyanok menjenek, akik elhivatottak, meghatározott céljuk van, és kellően tájékozódtak.


Úgy gondolom, aki egyetemre akar menni, elvárható kéne legyen, hogy a két felvételi tárgyból kiemelkedően teljesítsen, legalább 80% fölött.

Ez igazolná azt, hogy a továbbtanulási szándék szakmailag is megalapozott és nemcsak próba-szerencs alapon működik.


Ez már alapból 320 pont.


Továbbá elvárható, h. egyik felvételi tárgyat emelt szinten teljesítse, ez jelenleg +50 pont.


Szumma 370 pont.


Ez kéne alap legyen. Színvonalasabb egyetemeken ez így is van, a probléma az, hogy Pista bácsi Mucsuraröcsögén kifüggeszti h. egyetem, aztán oda persze hogy minden ostoba 240 ponttal bekerül.


240 pont annyit jelent, hogy a felvételi tárgyból a diák 60%-ra teljesített.


Vagyis amiből a legjobb, még abból is 40% hiányossága van. Ez egyszerűen tűrhetetlen és felháborító!


Egy villanyszerelő sem mondhatja, hogy amikor beköti a lakás villamos hálózatát, hogy bizony ő ezt csak 40%-os hibával tudja megcsinálni, mert csak két jegy létezik: Ha jól működik 5-ös, ha nem akkor agyonb(a)szott az áram és 1-es.


A másik dolog meg az érettségi színvonaltalansága. Megkérdezik, hogyha fél kiló narancs 300Ft, akkor 1 kiló mennyi...


Nevetséges, aki ilyenekből csak 60%-ot tud elérni, és így akar mérnök lenni az ássa el magát.


Persze ettől még bölcsésznek mehet, mekibe elég lesz ennyi is, csak az a baj, h. ezt is az adófizető állampolgárok fizetik, csak nem térül meg senkinek...

2016. aug. 7. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ezerbol 1 :)))))

Errol valami statisztika????

Vagy csak durrogtatsz itt adhoc jol hangzo dolgokat, hogy alatamaszd a baromsagod :))))

Anno nem terveztem, hogy egyetemre megyek, le is tojtam az erettsegit. Aztan par evre ra, rajottem, hogy nekem megis kell diploma es ujraerettsegiztem egy targybol ami kellett az adott szakra.

Szerintem minden lehetseges csak akarni kell...

2016. aug. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
+ nem ertem te mi alapjan mondod meg valakinek, hogy ki erdemes a tovabbtanulasra es ki nem :))) lovoldozod sorban az ongolokat. Szakmai tudasrol hadovalsz holott erettsegin alapesetben kozuk nincs a mechatronikahoz vagy mas szakmai tudast igenylo targyhoz...
2016. aug. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Onnantol kezdve, hogy bent van az egyetemen valaki mit hataroznak meg az erettsegi pontjai??? Semmit! Egyedul az szamit mennyire szorgalmas es kitarto :)

Tovabba, aki esetleg 200-240 ponttal jutott be anno is onkoltsegesen tolta vegig azt semmifele adofizetok penze nem banta. Ismet egy vilagfajdalmat atelo kis emos b/ zi okoskodasa volt ez, ujabb ongol.

2016. aug. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Ezerbol 1 :)))))

Errol valami statisztika????"


Akkor mondd, hány olyannal találkoztál, aki 240 -el került be, és csúszás nélkül elsőre végigcsinált mindent! Ugye h. nem sok. Ezt józan paraszti ésszel is lehet látni, statisztika nélkül is...



"+ nem ertem te mi alapjan mondod meg valakinek, hogy ki erdemes a tovabbtanulasra es ki nem"


Nem mondom meg senkinek, általános információkat adtam, amit a gyakorlat már többször visszaigazolt.



"Szakmai tudasrol hadovalsz holott erettsegin alapesetben kozuk nincs a mechatronikahoz vagy mas szakmai tudast igenylo targyhoz"


Ezt rosszul látod. A mechatronikának a matematika, fizika, informatika az alapja. A középiskola feladata, hogy ezekből a kellő alapot megadja, az érettségi pedig (ideális esetben) mérné h. ez mennyire sikerült, alkalmas -e az illető a továbbtanulásra.

Ha már mechatronikával jössz, látnod kell, hogy aki csak 60%-os matektudással rendelkezik, annak a diffegyenletek, Laplace-trafó, szabályozástechnika stb. alígha menne, mondom ezerből 1 kb.



"Onnantol kezdve, hogy bent van az egyetemen valaki mit hataroznak meg az erettsegi pontjai??? Semmit! Egyedul az szamit mennyire szorgalmas es kitarto :)"


Persze, de ha valaki ilyen kevés pontot volt csak képes szerezni, mert lusta volt és cseszett az egészre, miért pont az integrálszámításnál, meg a villamos áramkörök diffegyenleteinél lenne kitartó?! Ez eleve kb. annyi, mintha adnál a sz(a)rnak egy pofont...



"Tovabba, aki esetleg 200-240 ponttal jutott be anno is onkoltsegesen tolta vegig azt semmifele adofizetok penze nem banta."


Akkor meg magadnak mondasz ellent, #9-ben épp az ellenkezőjét állítod...

Szóval nem tudom miről beszélünk.


De szerintem kár ezen vitatkozni, nyílván mindenkinek megvan a saját véleménye, az eredeti kérdéstől meg már eléggé eltértünk.

2016. aug. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Idezgesd a jozan paraszti, az illik hozzad. Maradj csak meg annal es ne okoskodj feleslegesen.

Tl;dr

2016. aug. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Tovabbra sem tudtad eszervekkel alatamasztani, hogy miert ne lenne kepes barki is diplomat szerezni, akit keves ponttal vettek fel. Ezt a 60%-ot meg felejtsd mar el.

Meg gyakorlattal jossz, turj elo valami statisztikat, addig hiteltelen maradsz.

2016. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Akkor jelentkezhet jövőre
2017. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Melyik városba ment volna?
2017. febr. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!