Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igényelhetek diákigazolványt...

Igényelhetek diákigazolványt akkor is, ha passzív félévre megyek?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, de az első két félévemet passziválni szeretném. Arra gondoltam, hogy egyszerűbb lenne, ha a diákomat (a kártyát) már most megigényelném, és mikor tényleg elkezdem az egyetemet jövőre, már csak matricáért kellene elmennem. Elméletileg mindenem megvan ehhez, van Neptun-kódom, NEK azonosítóm, stb., csak nem tudom, hogy a kar TO-ja nem dobná-e vissza így az igénylést, mondván, hogy még úgy sem érvényesíthetem?


Szóval, van lehetőség diákigazolvány igénylésére úgy, hogy csak jövő szeptembertől tudnám érvényesíteni?


2016. aug. 8. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem igényelhetsz. Pontosabban nem fogják továbbítani az igénylésed, és így végső soron nem is kapsz igazolványt.


362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet 35. § (5)

2016. aug. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! :)


Esetleg utólag idetévedőknek kis kiegészítés, igazából a 36. paragrafus (5) illik ide (gondolom elírtad): "A jogosult számára jogviszonya szünetelésének időtartama alatt (kivéve a jogviszony megszűnésétől az érvényességi idő lejáratáig terjedő időszakot) a közreműködő intézmény nem továbbít oktatási igazolvány igénylést és nem érvényesíti a jogosult oktatási igazolványát."

2016. aug. 9. 09:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, bocsi, elírtam, de a lényeg, hogy megtaláltad :D
2016. aug. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!