Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok fizetési elégedetlensé...

Tanárok fizetési elégedetlenségére megoldás lehetne egyfajta tiszteletdíj bevezetése?

Figyelt kérdés

Nagyjából 1 tanár jut 23 diákra. Havi 5000 ft-s tandíjból kijönne minden tanárnak havi +80.000 illetve takarítónőknek stb. +45.000. (kb..)


Vagy ezt a pénzt az adóból ki lehetne különíteni? Vagy erre most nincs lehetőség?

Én úgy nem mennék pl. informatika vagy fizika tanárnak hogyha ugyanazzal a tudással máshol 3x-annyit fizetnek.


Felháborodást okozna ekkora ,,tandíj"? Ennyi bérpótlékkal már elégedettek lennének a tanárok a Magyarországi helyzethez mérve? Egy átlagos családnak ez problémát jelentene kifizetni?


Vélemények?



2016. aug. 11. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Sok családnak megerőltető lenne havi 5000 forint tandíj, főleg ha több iskolás gyerek is van a családban. Ráadásul az egyetemen meg teljesen ingyen is lehet tanulni, így elég durva lenne ha az általános meg középiskola fizetős lenne.

És ezek az iskolák KÖTELEZŐEK (16 éves korig a tanév végéig). Szép is lenne, ha egy kötelező dolog miatt 5000-et kellene tanulónként fizetni a szülőknek vagy szülőnek.

2016. aug. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Lenne pénz a kasszában, csak nem jó helyre költik el. A havi 5k rengeteg. Természetesen felháborodást eredményezne mindenki részéről, és a kormányt hibáztatnák, mert a magas adók mellett még ezt se képesek megoldani. Ott van mér az évkezdés is, az se olcsó mulatság. És 80k-s fizetésemelés? Főleg, hogy a tanárok nem is igazán alulfizetettek, legfeljebb valami újság kamuzza azt? Na persze. A múltkori tanárok tüntetése se a saját fizetésük miatt ment, hanem az adminisztrátorok, egyéb iskolai alkalmazottak miatt. Az átlaghoz képest egy tanár nem keres annyira rosszul.
2016. aug. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Az adót azért vonják le a fizetésből, hogy az állam abból finanszírozza a közszolgáltatásokat, mint például az oktatás. Az államnak kellene megfelelelően gazdálkodnia, nem az emberektől begyűjteni pénzt arra, amire egyszer már elvettek tőlük. Azoknak a tömegeknek, akik épphogy hónapról hónapra élnek, kifizethetetlen összeg lenne amúgy is.
2016. aug. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Tanárként válaszolok. Amit a kérdező leírt nem oldja meg a problémát. A tanárok NEM alul vannak fizetve.

Az oktatás szakmai vezetése egy nagy nulla. De ennek megvitatása nem ide való.

2016. aug. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
34%

Én is gondolkoztam ezen DE... én ezt úgy tudnám elképzelni hogy az adót csökkentik és a diákok maguk választják ki a megfelelő tanárt és annak adják azt a pénzt aki érdemit letesz az asztalra...


Nem egy tanár van aki szarik a diák fejére és mégis 150-160 nettót kap...


Nekem volt egy magyar tanárom aki 4 éven keresztül semmit nem tanított heti 4 órában.

Elmondjam miből állt?

5-10 perc késéssel bejött, utána álltunk 5 percig mert hogy az se megy... Na ha sikerült leülni akkor vagy az volt hogy jegyzeteljük ki magunknak ettől eddig VAGY lediktálta a könyvből a szöveget ami ,,jegyzetelni'' kellett és otthon megtanulni (1-2 oldal füzetben/óra)


JA és érettségi... a tételeket magunknak kellett kidolgozni ami nehéz volt mivel az érettségi tételsort még érettségi szünetben is VÁLTOZTATTA

Amikor én meg felmertem vetni hogy műelemzést nézzük át érettségi előtt 1 hónappal akkor megkaptam hogy ezt tanultuk 4 éven át... persze senki nem tudott belőle semmit.

A legszebb hogy névtelen költőket persze végig kellett venni mert a tananyag része volt, de az érettségiben részt se vett.


Záró mondatnak... Volt olyan óra ahová elindult, de meggondolta magát leült a folyosón majd kicsöngetéskor vissza ment a tanáriba... és ő is megkapja a tanári fizetést...

2016. aug. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Ez pont nem ellenérv. Csak mert van néhány szar tanár, még lehetne a többi fizetése magasabb, ha szükség van rá. Ennek a megoldására egy olyan rendszer kéne, ami visszajelzési lehetőséget ad a diákoknak, és ezeknek lenne súlya is, tehát következménnyel járna, ha valaki ilyet csinál. Attól nem fognak eltűnni a szar tanárok az iskolákból, mert párezerrel kevesebb a fizetése mindenkinek.
2016. aug. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, a tanárok nem a fizetésük miatt elégedetlenkednek, hanem az ellehetetlenült oktatási körülmények miatt.

Saját gyerekemen látom, hogy mik vannak:

- pl tavaly október közepére sem volt még stabil órarendjük (mert nem voltak tanárok), ami nálam kiverte a biztosítékot, hogy általában vasárnap estére azért kiderült (az osztályfőnök írta meg mindig Face-n), hogy milyen órák lesznek hétfőn, de egyik hétvégén még vasárnap sem!! Hétfőn úgy mentek iskolába, hogy fogalmuk sem volt, milyen órák lesznek!! (Nem, nem a gyerekem ennyire link :D , hogy bekamuzta ezt, én is láttam, hogy nincs órarendjük, nem kapták meg vasárnap este sem)

Hogy készüljön így a diák és a tanár egyaránt a másnapi órára?

Ráadásul úgy gondolom, egy tanárnak sem kötelessége a szabad idejében ilyenekkel foglalkoznia, hogy vasárnap lógjon a Face-n, mikor tudja megírni a diákoknak, milyen órájuk lesz másnap.

Most tudtam meg az igazgatótól 1 hete, hogy azért nem voltak akkor tanárok, mert NEM VEHETETT FEL! Az akkori létszámból meg nem tudta megoldani, mert sokan elmentek, + behozták rendeletbe a 2.-ik ingyenes OKJ-t, ami szintén ugyanezekkel a tanárokkal ment a suliban - kevés lett a tanár.

Tankönyvekből nem tudnak tanulni, jegyzetekből tanulnak, mert átláthatatlanok a könyvek (én saját magam láttam), túlterheltek a diákok (és a tanárok).

Tudnám még sorolni... Egy szülő.

Fogalmunk sincs róla, hogy fog leérettségizni, pedig nem lüke gyerek...

2016. aug. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet hogy pont nem ellenérv, de nem is az emelés mellett szól...

Vannak tanárok akik megérdemelnék, és vannak akik nem. Ez olyan 50-50...


,,Attól nem fognak eltűnni a szar tanárok az iskolákból, mert párezerrel kevesebb a fizetése mindenkinek.''

Az lehet viszont ha megoldható lenne hogy a tanárok a ,,népszerűségük alapján'' kapják a fizetést, ergó ha az egyikhez minden órán 30-40-50 diák ülne be amíg a másikhoz 1 akkor ne azonos bért kapjanak hanem a keresett ,,jobb'' mondjuk kapjon 250.000 a másik meg 60.000-t vagy bocsássák el...

2016. aug. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%
Nem a diákok hivatottak arra, hogy megítéljék a tanárok szakmai színvonalát, ehhez megfelelő érettség kell, és nem szubjektív szempontok.
2016. aug. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
A tanárok többsége gyermekbántalmazó disznó. Vessék ki maguk közül azokat akik lehúzták 3
2016. aug. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!