Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélne nekem valaki a program...

Mesélne nekem valaki a programtervező informatikus FSZ képzésről (levelező)?

Figyelt kérdés
Van esetleg valaki itt köztünk, aki fsz képzésben vett/vesz részt? Mennyire nehéz tartani a tempót? Csak külön órákkal és korrepetálással lehet végig tolni vagy van esély magamtól is? És ha tegyük fel alapszinten értek csak a géphez, úgyis sikerülhet? Úgy hallom ott a matek ami a lényeg, nem kifejezetten a szgépes tudás.

#levelező #progranmtervező
2016. aug. 11. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, ezt nem lehet megmondani. Tudás kezdetben nem igen kell sehova, mert megtanítanak rá. De programtervező informatikus szakokon nagyban szokták nyomni a matekot, mint inkább a programozást. Az szerintem nem baj, hogy nem ismered, csak az kell, hogy akar megismerni a témakört, akkor nem lesz gond.
2016. aug. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ :) És a matek elméleti része mennyire sok? Értem ezt úgy, hogy van sok olyan fogalom, meghatározás, tétel stb. amit kőkeményen tudni kell kívülről? Vagy inkább a gyakorlati része okoz sokaknak gondot (pl.feladatok megoldása)?
2016. aug. 12. 15:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetemeken mindenhol brutál mennyiségű matek van, trilliónyi tétellel, és azoknak a bizonyításait is kell tudni. Elvileg ezekre szükségük is van a programozóknak, mert hát fizikai számítások, deriválás, stb, de igából a feladatlap kitöltésén kívül nem sok haszna van, akinek mégis kéne, az egyszerűen kimásolja a munka közben máshonnan a képleteket. A programtervezőn több matek van, szóval számíthatsz arra, hogy mind elmélettel, mind gyakorlattal szívni kell.
2016. aug. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infókat :) Még csak gondolkodom a témán. Egyelőre úgy tervezném, hogy fsz képzés levelező...belekóstolok, aztán ha úgy látom, hogy megy és sikerül elvégezni, akkor mennék alapképzésre. De ez még nagyon távoli terv :)
2016. aug. 12. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!