Felmérő az orvosin?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy az elsőévesekkel iratnak felmérőt az első héten az orvosi egyetemen, és az alapján osztják őket csoportokba. Ez igaz? És milyen tantárgyakból, bioszból és kémiából is?
2016. aug. 12. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Biológiát és kémiát újra meg fogod tanulni az elejétől kezdve. Nyelvtudás szerint érdemes csoportokra bontani embereket, ugyanis egyrészt a nyelvvizsgát le kell tenned, másrészt nem mindegy hogy milyen szint és nyelv szerint kezdik el az órákat szervezni. Ha pedig már van egy idegen nyelvi bontás, azon alapulhat a többi tárgyon a csoportbontás.
2016. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A csoportok csak az évfolyam könnyebb "kezelhetőségét" szolgálják, gyakorlatok, szemináriumok csoportonként vannak megtartva. A leadott anyag minőségében és mennyiségében semmi különbség nincs, tehát teljesen felesleges lenne tudás vagy kompetencia alapján csoportosítani az embereket. Szóval, nem, nem igaz, én legalábbis egyik orvosi egyetemről sem hallottam ilyet (illetve Debrecenben biztos hogy nincs ilyen).
2016. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hozzátennék, hogy Debrecenben a nyelvi órákhoz a rendes csoportoktól kicsit eltérő csoportbontás van, annyiban, hogy angolból középszinten mindenki a saját csoportjával jár, csak a felsőfokon beszélőknek van külön óra, külön időpontban (más nyelvből meg vagy indítanak kurzust, vagy nem, annyira nem jellemző).
2016. aug. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sotén volt egy felmérés kémiából, de semmi következménye nem volt, addigra már rég megvoltak a csoportok véletlenszerű beosztásban. Tudás alapján max a nyelvi kurzusokon osztják be a hallgatókat.
2016. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A nyelvi kurzusokon miket tanítanak?
2016. aug. 12. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Más vagyok szintén Debrecenből :) Azokon az órákon alapvető orvosi szavakat, fogalmakat tanítanak meg . Mi konkrétan végigvettük az összes szervrendszert, betegségekkel. De nem kell túl komplikáltakra gondolni, körülbelül annyira, mint középiskolában a biosz órákon tanultunk. Érdemes felvenni, hasznos is, illetve 3 kredit :D
2016. aug. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!