Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvégeztem egy főiskolát, a...

Elvégeztem egy főiskolát, a diplomához viszont két nyelvvizsga kell. Nekem csak az egyik van meg. Addig nem is kezdhetek új szakot amíg az első diplomát meg nem szerzem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék még tanulni, de az első diplomámhoz hiányzik mégegy nyelvvizsga. Németből gondoltam, de az nem megy egyről a kettőre. Addig viszont nem is kezdhetek másba? Nem találtam erre vonatkozóan semmilyen információt.
2016. aug. 15. 19:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne kezdhetnél? Akár úgy is kezdhettél volna más szakot, hogy le be sem fejezed a másikat.
2016. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Latin nyelvvizsgát ajánlanám. Első fele ilyen ókori kultúrtörténeti teszt (pl. római töri). Mivel holt nyelv, nem is változik a nyelvtana. Annyira szerintem nem is veszik véresen a vizsgát. Sokra nem mész vele ugyan, de amire neked kell, arra jó.
2016. aug. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért nem is fogadják el sok helyen a latint...
2016. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
Ezért kell megérdeklődni, ha elfogadják, szerintem totál megéri.
2016. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Vagy felsőfokú, vagy szakmai nyelvvizsga kellene. Viszont most tényleg az lenne a lényeg hogy minél hamarabb megkapjam a diplomám. Sajnos a német oktatásunk már középsuliban is siralmas volt, így saját pénzen, munka mellett iszonyat lassan haladok.
2016. aug. 15. 19:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor most tisztázzuk: mi a kérdés?
2016. aug. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Milyen szakra kell 2 nyelvvizsga?

(Bocsi, csak érdekel)

2016. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
32%
Nem értem amúgy, ha tudtad mi kell a diplomához, miért az utolsó percben kaparózol a nyelvvizsga miatt? 1-2 év alatt simán meglehetett volna csinálni.
2016. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A legböszmébb Feri ***** válasza:
100%

"Milyen szakra kell 2 nyelvvizsga"


Pölö nemzetközi tanulmányok, nemzetközi gazdálkodás.

Természetesen minden olyan képzésbe belekezdhetsz, amelynek az előfeltétele az érettségi bizonyítvány.

2016. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Újabb alapszakot kezdhetsz vagy osztatlan, de mesterképzésre már nem fognak felvenni, hiszen az előkövetelmény a diploma és akármennyire is bosszantó dolog, nyelvviszga követelmények teljesítése nélkül nem az.
2016. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!