Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gimnázium vagy közgazdasági...

Gimnázium vagy közgazdasági szakközépiskola? Többi lent.

Figyelt kérdés

Mindenképpen olyan suliba szeretnék menni ahol jól megtanítják a nyelveket.


A közgáznál ezt a sulit néztem ki: [link]


Gimiket még nem nagyon nézegettem.Ha tudtok jókat ajánlanátok?


Most leszek nyolcadikos és nem tudom hova menjek.

7.év végén kitűnő/jeles lettem.

Anyum azt mondja menjek inkább a közgázba mert az ad majd szakmát.

Késöbb szeretnék menni egyetemre vagy fősulira (közgazdasági szakirányban).

Légyszi érveljetek hogy melyik miért jobb.

14/L



2016. aug. 17. 08:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
51%

Szia

Ha kozgazdasagi iranyban szeretnel tovabbtanulni, mindenkepp jo otlet ha mar a kozepiskola is olyan "beallitottsagu". Esetleg nezelodj kettanitasi nyelvu szakok kozott is.

Mivel a szakmat erettsegi utan szerzed, szerintem nem kell vele tulzottan foglalkozni, ha a felsooktatasba vagysz. Ha nem sikerul bejutni, akkor majd "B" tervnek jo.

Szerintem a kozgazdasagi kozepiskolaba menj.

2016. aug. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
34%
Eredetileg is a szakközepet akartam javasolni, de így, hogy írtad, hogy abban az irányban szeretnél továbbtanulni is - így főleg azt javaslom. Ha véletlenül mégsem jön be a főiskola/egyetem, akkor is van egy szakmád - ebben igaza van anyukádnak. Ráadásul ma már a szakközépben is ugyanúgy megkapod hozzá az érettségit.
2016. aug. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
NAgyon gondold meg, szeptembertől erősen változnak az óraszámok, a szakközepekből szakgimnázium lesz, és erősen szakmai tárgyak lesznek túlsúlyban. Ha kiderül, hogy mégis más irányba akarsz menni, erősen korlátozottak lesznek a lehetőségeid :(
2016. aug. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%
Később egyetemen senkinek nem az nehéz, amit egy közgazdasági szakközépben pepecselnek közgáz címszóval, hanem pl a matek. Szakmát pedig nem kapsz szakközépben, hiába hülyítik ezzel a fiatalokat időtlen idők óta.
2016. aug. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
0%

"Szakmát pedig nem kapsz szakközépben, hiába hülyítik ezzel a fiatalokat időtlen idők óta."


Nos, akinek nincs ismerete a dolgok felől, az legalább ne húzza le a másikat és/vagy ne vitatkozzon vele: kereskedelmi szakközépbe jár a fiam, az érettségivel együtt egy bolti eladó szakmát is kap a kezébe, + 1 év ráhúzásával pedig vagy boltvezető vagy logisztikus lehet.

2016. aug. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és minden nyáron szakmai gyakorlaton van - már most 2 helyre visszavárják - míg egy gimnazista kijön a suliból és semmilyen gyakorlata nincs, leginkább semmihez nem ért... Mondom ezt úgy, hogy gimnáziumi érettségim van!
2016. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Igen, kap egy semmirevaló papírt, mikor végez, aztán megszerezheti a szakmát, amivel reklámozzák a képzést, külön érettségi után.
2016. aug. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
0%

Gimnáziumi végzettséggel ugyanaz a szakma 2 év tanulás (pl. logisztika), szakközéppel csak 1 év.

Főleg nem értem a kirohanásodat, mivel még ráadásul nem is fizetős... - de nem vitatkozom, legyen Neked igazad :-)

2016. aug. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
49%

"érettségivel együtt egy bolti eladó szakmát is kap a kezébe"


Mert aztán bolti eladó "szakmához" nem elég az érettségi... Ugyanmár.


Kérdező, ha komolyan gondolod a továbbtanulást (és ilyen eredményekkel miért ne tennéd, hajrá), akkor inkább a középiskolai rangsorokat nézegesd és onnan válassz. Mint említették, teljesen, 100%-osan mindegy, hogy tanultál-e közgázt az egyetem előtt vagy nem -- én a Corvinuson végeztem, gimnáziumba jártam előtte és konkrétan semmi előnye nem volt annak, aki mondjuk az AKG-ba.


Ennél szerintem sokkal fontosabb, hogy jó legyen az adott helyen a nyelvoktatás, az angolom felül (ami ígyis-úgyis rádragad) a 2. idegennyelvből is.

2016. aug. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is inkább a közgazdaságiba menj. Amelyiket kinézted, az pedig az egyik legjobb. :) Most fogom ott kezdeni a kilencediket, de az egyik barátnőm már pár éve odajár és nagyon szereti. Nyelvoktatásban nagyon erős, ez nekem is egy szempont volt.

Ha majd lesz egy kicsit több tapasztalatom is a sulival, majd írok neked. :)

2016. aug. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!