Gimnázium vagy közgazdasági szakközépiskola? Többi lent.
Mindenképpen olyan suliba szeretnék menni ahol jól megtanítják a nyelveket.
A közgáznál ezt a sulit néztem ki: [link]
Gimiket még nem nagyon nézegettem.Ha tudtok jókat ajánlanátok?
Most leszek nyolcadikos és nem tudom hova menjek.
7.év végén kitűnő/jeles lettem.
Anyum azt mondja menjek inkább a közgázba mert az ad majd szakmát.
Késöbb szeretnék menni egyetemre vagy fősulira (közgazdasági szakirányban).
Légyszi érveljetek hogy melyik miért jobb.
14/L
Nyelvoktatásban nagyon erős, ez nekem is egy szempont volt.
ugye tudod, hogy szeptembertől változik a szakközepek tanterve, kimondottan szakmai irányba, a közismereti órák számának csökkenése mellett???
"Ugye tudod, hogy szeptembertől változik a szakközepek tanterve, kimondottan szakmai irányba, a közismereti órák számának csökkenése mellett???"
Nos, tudom, hogy hihetetlen, de én meg 3 napja beszéltem a Pedagógusok Szakszervezetének elnökével, Galló Istvánnéval és azt mondta, semmit nem tudnak még, minden bizonytalan... Mondta ezt 2 héttel a tanévkezdés előtt!!
De ha esetleg nekem nem hisztek, akkor itt a link is:
FEL KÉNE MÁR ÉBREDNI, hogy nem lehet mindenki diplomás, mert akkor a diplomásoknak nem lesz, aki megjavítsa a gázkészülékét, megcsinálja a vízszerelést, netán az elromlott zárat megjavítsa. Nem csak az az ember, akinek diplomája van! Eladókra, pékre ugyanúgy szükség van, mert a diplomás is bemegy a boltba vagy rendel házhoz árut és ha nincs "alacsonyabb" végzettségű ember, akkor NINCS, AKI KISZOLGÁLJA!!
És nem FELTÉTLENÜL BIZTOSÍT A DIPLOMA JÓ ÉLETET !
Biztosan sokan emlékeznek a pécsi jogászlány álláskeresési mizériájára (na jó, az már beteges :D)
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én többet keresek, mint némelyik közalkalmazotti viszonyban lévő diplomás, mert nekem nem derogál végzettségemnél "alacsonyabb" szintű munkát végezni :D
Megjegyzem itt a gyakori is telée van "síró" diplomásokkal, épp tegnap olvastam egy kérdést, ahol a diplomájával takarít az illető, mert csak olyan munkát kapott (nem közhasznú!)
És nem, nem vagyok kormánypárti, nem azért mondom ezt.
És most lehet lehúzni, mint azt tettétek eddig is (5,6)
És most lehet lehúzni, mint azt tettétek eddig is (5,6)
Köszönöm a válaszokat!
Igen tudom ,hogy meg fog változni a szakközép.
Aki abba suliba jár és lenne kedve mesélni a suliról, örülnék ha rám írna privátba. :)
"FEL KÉNE MÁR ÉBREDNI, hogy nem lehet mindenki diplomás, mert akkor a diplomásoknak nem lesz, aki megjavítsa a gázkészülékét, megcsinálja a vízszerelést, netán az elromlott zárat megjavítsa. Nem csak az az ember, akinek diplomája van! Eladókra, pékre ugyanúgy szükség van, mert a diplomás is bemegy a boltba vagy rendel házhoz árut és ha nincs "alacsonyabb" végzettségű ember, akkor NINCS, AKI KISZOLGÁLJA!!"
Senki sem mondta, hogy mindenkinek kell diploma, de attól még a gazdaságot nem a bolti eladók és a futárok fogják előre vinni, ha nincs cég, aki alkalmazza őket. Aki teheti, mert megvan az esze/lehetsége, miért is ne tanuljon tovább?! Mert neked van ismerősöd aki a közszférában (alapból ez, mint viszonyítási pont is sántít) kevesebbet keres, mint te? (Feltételezem, nem százezrekkel)
Ami a foglalkoztatottsági rátát illeti, az elég bajos, ha a gyakorikérdések posztolói alapján szűrsz le következtetéseket. Esetleg ajánlom áttanulmányozásra ezt: [link]
Munkanélküliség végzettség szerint: szakiskola, szakközép: 7,3%, gimnázium 6,4%, főiskola 2,8%, egyetem 1,9%(!)
Hagyjuk már ezt az állatságot, hogy tele van az ország diplomás munkanélkülivel.
Én azt is értem, hogy segíteni akarsz, és ez nagyon szép, de attól még, hogy te egy utat ismersz, mert azt jártad te végig, nem jelenti, hogy más nem fejlődhetne tovább. Ebben az országban k_rv_ra a tudásalapú gazdaságot kéne építeni, mert a XXI. században, nyersanyagok nélkül TUDÁSSAL lehet felszínen maradni, ezért nem kéne lenyesegetni azokat a hajtásokat, amik ezt a tudást meg is szeretnék szerezni.
"ezért nem kéne lenyesegetni azokat a hajtásokat, amik ezt a tudást meg is szeretnék szerezni."
Egyáltalán nem akarom lenyesegetni - hiszen pont azt írtam, hogy ha amúgy is abba az irányba akar menni tovább, akkor jó előtte a szakközép.
És nem a gyakori alapján szűröm le a dolgokat, sőt! éppen hogy itt a gyakorin tapasztaltam először azt, hogy csak a diploma az ász! csak azzal lehet pénzt keresni, stb.
Pedig a való életben ez nem így működik: azt hiszem, jó pár diplomás alá tudná támasztani, mire "megy" a diplomájával... sajnos... :-( (igen, persze, tudom, jön a büfé szak...)
A statisztikáról meg csak annyit, hogy kormányváltás után szinte a LEGELSŐ volt, amit megléptek, hogy leváltották a Statisztikai Hivatal vezetőjét. Amúgy meg dolgoztam a Statisztikai Hivatalnak, volt egy kis rálátásom a dolgokra - úgyhogy ez nem jó példa.
Mint ahogy a bruttó 250 ezer ft-os átlagkereset sem, mert abban benne van a vezérigazgató 1 milliója, ami után a másik 5 ember 78 ezret keres - így aztán az 1.500 000/6 emberre szépen kijön a 230 ezer ft-os átlag. ettől még annak az 5 embernek nem lesz jobb, a nettó 78 ezres fizetésével. Sőt, ha a közmunkásokat is beleveszem, akkor még durvább eredmény jön ki: az 1 vezérigazgató mellé 10 közmunkás 56 ezres fizetése jön ki. És nem igaz, hogy csak az alacsony végzettségűek dolgoznak közmunkán.
Próbáljon meg a mai világban valaki diplomásan, 55 évesen ( még 10 év a nyugdíjig!!) elhelyezkedni...
"Pedig a való életben ez nem így működik: azt hiszem, jó pár diplomás alá tudná támasztani, mire "megy" a diplomájával... sajnos... :-( (igen, persze, tudom, jön a büfé szak...)"
Erről beszélek, ismerősi körödből mondjuk 5 emberes mintát vetítesz ki az országra. Gondoltál már arra, hogy azzal a túlnyomó többséggel (96-98%) nem beszéltél, akinek semmi problémája az álláskereséssel, esetleg pályakezdőként annyit tud keresni, mint egy érettségizett karrierje csúcsán?
"A statisztikáról meg csak annyit, hogy kormányváltás után szinte a LEGELSŐ volt, amit megléptek, hogy leváltották a Statisztikai Hivatal vezetőjét. Amúgy meg dolgoztam a Statisztikai Hivatalnak, volt egy kis rálátásom a dolgokra - úgyhogy ez nem jó példa. "
Teljesen mindegy, mert itt az arányok fontosak. Nézz meg egy 2009-es statisztikát. Felteszem nem statisztikus munkakörben alkalmaztak, úgyhogy a rálátásodat – ha nem bánod – nem veszem készpénznek.
"És nem a gyakori alapján szűröm le a dolgokat, sőt! "
Erre belinkelsz két gyakoris kérdést... :'DDDDD
Najó, végeztem.
2015 nő, végzettség szerint (általad belinkelt statisztika utolsó sora
8 általánosnál kevesebb : 31,3 %
8 általános : 17,6 %
szakiskola, SZAKMUNKÁSKÉPZŐ : 8,7 %
gimnázium : 6,8 %
egyéb érettségi : 5,4 %
Főiskola : 2,8 %
Egyetem : 2,2 %
Nos, Corvinust végzett létedre csúnyán összekeverted, összemostad a szakiskolát, szakmunkásképzőt, a SZAKKÖZÉPiskolával (lehet, hogy végig ezzel keverted?)
A SZAKKÖZÉP az, ami egyéb érettségi kategóriában van, mivel az is ad érettségit. A statisztikából jól látható, hogy a szakközép iskolát végzettek körében kisebb a munkanélküliség, mint a gimnáziumot végzettek körében - ha már a statisztikával példálózunk...
Kérdező, bocs, de ez is a kérdésedhez tartozik: melyik miért jobb? Én gimnáziumot végeztem és mondhatom, hogy nem tanítottak meg beszélni idegen nyelven. Megtanultam, de sokkal később és anyanyelvi környezetben :-) Szóval még az sem feltétlenül elég erős érv, hogy gimiben jobb a nyelvoktatás...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!