Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit vigyek a kollégiumba?

Mit vigyek a kollégiumba?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kollégista leszek, szeretnék egy listát készíteni, hogy mire lesz szükségem, így azok segítségét kérném, aik szintén kollégisták. Lány vagyok.

2016. aug. 20. 10:05
 1/5 Egyenes út válasza:
55%
Vigyed azt,amit otthon is használsz.
2016. aug. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

1->tusfürdő, sampon, szappan, dezodor, fogkefe, fogkrém, wc papír, zsepi, 2 törölköző(1 fürdéshez, 1 kéztörléshez),hajszárító, ágynemű(ez nem fontos, mert adnak), papucs, "zoknis-bugyis kosár" (amibe ezeket bele tudod rakni, mert ott a szekrényben valószìnűleg nem lesz fiók), evőeszközök, tányérok(lapos,mély), pohár, edények, konyharuha, Ha melegebb lesz a beköltözésed idején akkor is vigyél hidegebb időre való cipőt, és fordítva is. Nem fontos rögtön az összes ruhádat elvinni, de érdemes a hideg és a meleg időre is felkészülni.

Remélem tudtam segíteni. :) Ha még kérdeznél írj bátran! :)

Üdv: egy másod éves egyetemista

2016. aug. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Az előttem szólókkal egyezem. Mondjuk nem kell mindent egyszerre, mert ha nem tudod milyen a koli, és közel laksz, akkor elég csak mondjuk egy hétre vinni létfontosságú cuccokat. Szennyes kosár helyett én szatyorban gyűjtöttem a holmit. Edények lehet vannak a többieknél, de lehet van közös a konyhában. Érdeklődj előbb, menj el szétnézni a koliba, aztán tudod mire lesz szükséged. 2 évig voltam kolis, megtanultam túlélni :D Az alváshiányhoz nem tudtam alkalmazkodni, ahogy egyre többet kellett tanulnom, tehát füldugó nélkül szerintem nem is érdemes elindulni.


Remélem segítettem, de ha van kérdésed, írj nyugodtan!

2016. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%
Az egyik válaszoló elég szépen összeszedte a fontosabb dolgokat. Én is voltam kollégista, szerintem egy manikűr-készlet (vagy legalább manikűr-olló) és egy pici varrókészlet sokszor jól jöhet. Ragtapasz sem árt.
2016. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%

Kollégium felszereltségétől függ.


Van ahol "konyha" jár a szobához, de ez egy mosogatót és ócska rezsót jelent. Olyan helyen a mikró létszükséglet.


Van ahol a szobához nem jár szemetes. Se sima, se fürdőszobai.


Van olyan hely ahol szinte mindenki visz magával éjjeli szekrényt, mert egy szobára egy íróasztal van és a kis szekrény is ad egy kis plusz helyet.



Felsőbb évesektől érdeklődj, hogy milyen a koli ahová kerültél. Mert nagyon nem mindegy.

2016. aug. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!