Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miket vigyek a kollégiumba?

Miket vigyek a kollégiumba?

Figyelt kérdés

Szeptembertől egyetemista leszek, és mivel a suli a lakóhelyemtől messze lesz, kollégista leszek. Tudnátok segíteni abban, hogy miket érdemes vinni?

Előre is köszi a segítséget!

18/L



2015. aug. 7. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
sajtot
2015. aug. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első körön nagyjából annyi elég, amivel táborozni, nyaralni szoktál menni, plusz a tanuláshoz szükséges dolgok. Ha főzni akarsz, akkor alap főzőkészlet. Nálam koliban 1 lábas (1-2 literes), 1 serpenyő, 1 fakanál és 1 fa spatula elég volt, ezekkel az alapdolgokat el lehet készíteni. Meg persze tányér, bögre, evőeszközök.

Túl sok mindent azért nem érdemes felcipelni, mert úgyis menet közben látod, hogy mire lesz szükséged. Azt pedig magaddal tudod vinni, amikor hétvégén hazalátogatsz.

Egy tipp: ha lehet, keress mosási lehetőséget. Akkor nem kell állandóan a mosnivalót cipelned magaddal.

2015. aug. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
ementálit
2015. aug. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%

Volt már jó pár ilyen kérdés, próbáld meg visszakeresni, mert voltak nagyon jó ötletek!


De azért készítek egy kis listát a teljesség igénye nélkül...Próbálj meg kiindulni abból, mintha egy hosszabb utazásra mennél, oda miket viszel? És közben bővitsd ki a listát... Legalábbis én így csináltam, de gondolom az alapdolgokat tudod azért:)



Konyhai eszközök:

- legalább 2 vagy 3 darab: mélytányér, lapostányér, kiskanál, nagykanál, villa, kés, pohár, bögre

-tálca

-nagyobb tál sütéshez/ főzéshez, debármikor jól jöhet

-lábasok több méretben(nem kell túlzásba esni ebből is 2-3)

-szedőkanál,fakanál

-melegszendvics sütő, kenyérpirító,vízforraló

-sörnyitó bármikor jól jöhet,bornyitó

-lábastartó

-vágódeszka

-serpenyő

-nagykés


speckóbbak, ha fogsz sütni főzni:


-robotgép

-habverő, több keverőtál

-foghagymanyomó

-esetleg szilikonos nyújtódeszka(kicsi), nyújtórúd,kisebb tepsi

-sajtreszelő

-sütőpapír


Élelmiszerek,takarítószerek, stb.(akkor javaslom ha kocsival mész beköltözni és befér, legalább az első hónapokban ne kelljen venni ilyesmiket):


-só,liszt,cukor,olaj,zsír

-egyéb fűszerek(pirospaprika, bors stb.)

-esetleg 1-2 konzerv

-hagyma,krumpli esetleg

-kávé ha kávézol

-tea

-kéztörlő

-szivacs, mosogatószer, mosószer, öblítő

-pár guriga wc papír

-pár csomag zsepi

-gumikesztyű

-kukászsák(már ha tudod előre milyen méret kell)

-konyharuha

-kis seprű+lapát


aztán ez attól függ, hogy adnak e a koliban vagy neked kell beszerezni:

-tisztítószerek

-felmosó


Ruhák:


igazából, ami nekem bevált, hogy nem vittem le egyben az egész ruhatáramat, hanem csak az épp aktuális évszakhoz valókat, meg az alapdarabokat, leírok párat, ami nem biztos, hogy rögtön beugrik

-váltás ágynemű, lepedő

-2 papucs minimum

-sportcipő, magassarkú, máaszkálóscipő

kis szőnyeg esetleg az ágy mellé

-ez mondjuk nem ruha, de néhány kis kosárt/dobozt vihetnél, ha úgy van, jobb ha ilyenekbe pakolgatsz, jobban fel tudod használni így a helyet, pl. szennyesnek valamit, cipőtárolónak egy dobozt, vagy egy kis kuka az asztalod alá, hogy ne kelljen kimászkálni


Egyéb dolgok:


-több táska

-esernyő,esőkabát

-kisolló,manikűrszett(én ezt hagytam itthon :D)

- papírvágóolló,cellux,folyékonyragasztó (bármikor jól jöhet)

-iratgyűjtő mappa (valami rendszerező a hivatalos papírokhoz)

- azért 1 kabát, sapka, sál, kesztyű legyen bent hátha ősszel hidegebb napok lesznek

-könyvek szórakoztatás céljából vagy a sulihoz

-ha van valami hobbid azokhoz a cuccok

-bevásárlós szatyor

-személyes tárgyak,fényképek ha hosszabb ideig nem lennél otthon

-gyógyszerek: fejfájáscsillapító, görcsoldó,torokra valami szopogatós cukor, fenistil napégésre szúnyogcsípésre, kullancsriasztó esetleg, neogranormon, c vitamin, széntabletta

-minden fontos hivatalos irat ami az egyetemhez kellhet, hogy kéznél legyen és ne kelljen órákat hazautazgatni értük

-fényképezőgép ha esetleg van és szeretnél vinni, ez cska egy ötlet

hajvasaló,göndörító,hajszárító ha használod ezeket

-napszemüveg


(és persze az alapdolgok: tisztálkodószerek,smink,alapruhák,stb. stb. stb.)


Ne haragudj, ha túl szájbarágós lett vagy egyértelmű...Nem kötelező lista csak iránymutató... lehet hogy lemaradt valami, azt majd mások pótolják.


Sok sikert az egyetemhez! :)

2015. aug. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
a téliszalámis medvesajt is jóu
2015. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A "sajtos" válaszolóknak remélem örömet okozott a kérdésem, de én nem tudom hasznát venni a válaszaiknak.. -.-

Az értelmes válaszolóknak (2-es és 4-es) köszönöm! :) Hasznos dolgokat írtatok, csomó mindenre nem is gondoltam volna, pedig már volt egy listám, és régebbi ilyen kérdéseket is átolvastam.

2015. aug. 8. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!