Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elég komplikált, de megválaszo...

Elég komplikált, de megválaszolná valaki?

Figyelt kérdés
Szóval van egy érettségi tantárgy amiből évvégén megbuktam, így előrehozott érettségit tettem, viszont a többiből átmentem, már van róla érettségi eredmény. Na most ha abból az érettségi tantárgyból amiből megbuktam és pótvizsgán se megyek át, akkor mi lesz? Évet kell ismételjek teljes egészébe vagy csak erre az egy tantárgyra kell majd bejárjak?
2016. aug. 22. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha az érettségid meg van belőle akkor remélhetőleg nem buksz meg. De igen jól gondolod, ha netán megbuksz, de érettségi már van akkor arra az órára be kell járnod amig kettes nincs meg.
2016. aug. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi van? Ha már minden kötelező tantárgyból érettségiztél, de egyből sikertelen volt, akkor nyilvánvalóan befejezted sikeresen a 12. évfolyamot. Nem, nem kell újra középiskolába járnod, addig próbálkozhatsz az érettségivel, amíg nem sikerül. Sőt akár utána is, a még jobb eredményért. Bár az őszi után már fizetős lesz a többi.
2016. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja most vettem észre a csavart! Hogy a fenébe engedtek érettségizni, ha nem volt meg a befejezett utolsó tanéved?
2016. aug. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem. Szerintem arra gondol a kérdező,hogy 4 tantárgya van meg az 5-ből, az egyik érettségi tárgyból bukott (abból nem is mehet érettségizni).

Nálunk is volt egy ilyen tanuló,és sajnos igen. Ha megbuksz pótvizsgán, akkor a meglévő érettségi tárgyaidon kívül,az összes többi órára be kell járnod.

2016. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Előrehozott érettségit tettem éppen azért mert egy éretségi tantárgyból buktam. Azt az egy éretségi tantárgyat majd ha sikerül a pótvizsga (de mi van ha nem sikerül ez itt a kérdés?) akkor majd októberbe megyek belőle és 12.es végzős vagyok. Szóval mivan ha a pótvizsgán nem megyek át, akkor újra kell kezdjem teljes egészébe (az összes tantárgy) vagy csak a bukott tantárgyra kell bejárjak?
2016. aug. 22. 21:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Na végre :D és amiből már megvan az érettségi arra nem kell járjak?
2016. aug. 22. 21:14
 7/13 anonim ***** válasza:

Magyarul: Megbuktatták egy tantárgyból az utolsó évvégén, ezért abból nem mehetett el érettségizni, a többiből igen. Ilyen létezik!

Ilyenkor pótvizsga van, és utána októberben újra meglehet próbálni.

Évet nem kell ismételni, hiszen a többiből már van jegyed, így szimplán matekra kell bejárni.

2016. aug. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem,ha megvan az érettségije, de pótvizsgán megbukik,a többi tárgyra be kell járnia, és újra jegyet szerezni.

Kivéve abból, amiből nincs meg.

Melyik tárgyról van szó egyébként?

2016. aug. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Német. Tehát ha nem megyek át pótvizsgán azzal felborítom a már megszerzett érettségimet? és tiszta lappal a 12.et újra?
2016. aug. 22. 21:48
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem,az érettségid megmarad, olyan tárgyakra kell bejárnod,amiböl nincs érettségid, földrajz,info,fizika, biosz..nem tudom mi volt a választottad,abbol nem kell.
2016. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!