Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME Építőmérnökin, mennyira...

A BME Építőmérnökin, mennyira gáz, ha nem vagyok az a bulizós fajta?

Figyelt kérdés

Most leszek első éves és sok helyen olvastam, hogy itt milyen fontos szerepet játszik a szociális élet, illetve mennyi buli meg program van és elsősorban a kollégium körül. Nem igazán vagyok az a bulizós/piálós fajta és kollégista sem, mivel Budapesten élek. Ezek mellett nagyon jó középiskolás osztályom volt és többnyire velük mentem kb mindenhova és továbbra is szeretnék velük is menni, DE szeretnék az építősökkel is menni párszor.

A kérdésem az lenne, hogy mennyire leszek így kiközösítve, kizárva hogy csak pár bulira megyek el?



#egyetem #BME #építőmérnök #épitőmérnöki kar
2016. aug. 25. 16:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Felnőtt vagy, azt csinálsz amit akarsz. Aki emiatt leszól, azzal ne törődj. Azonban ahhoz, hogy jól érezd magad az egyetemi évek alatt, nem kell bulizósnak lenni, minden héten hullarészegre inni magadat.
2016. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy egyetem nem iskola, nem egy osztályként működik egy szak, ott te vagy és magadnak tanulsz. Ennyi. Olyan mint egy jó nagy munkahely.
2016. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Az építészeknél szerintem egyáltalán nem játszik nagy szerepet a szociális élet, pont az ellenkezője. Aki csapongani akar, az nem is igazi építész.
2016. aug. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 26. 10:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a válasz: semennyire.

Épírőmérnöki karon, ha kolis vagy, hamar megtanulod, hogy csütörtök estére szervezik a bulikat. Ez annak köszönhető, hogy péntek este mindenki megy haza a családjához. Ez eleinte zavarni fog, de megszokható.

Egyéb körök/túrák szervezése meg magától zajlik. Ezeken a részvétel teljesen rajtad múlik, de semmi bajod nem keletkezik, ha kihagyod.

A szobatársaid lesznek azok, úgy az egész egyetem során, akikre a középiskolai barátaid szintjén tekintesz majd. Ez úgy általánosságban elmondható.

Ahogy mások is mondták, tekints úgy az egyetemre mint egy munkahely, és nem lesz bajod.


Az építőmérnöki karon az első félévet azzal segítik, hogy együtt lesznek óráid egy 18-32 fős csoporttal,ami könnyíti, felgyorsítja a barátkozást. Ezután, a második félévtől viszont már olyan lesz, mint a többi karon.


Ha kérdéseid lennének, nyugodtan írhatsz :)

2016. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja értem, köszönöm, ez most megnyugtatott:)
2016. aug. 26. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!