Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki ment/megy hatosztályosba a...

SÜNIKE21 kérdése:

Ki ment/megy hatosztályosba a Radnótiba? a matek szóbelitől mit varjak milyen kérdések lesznek?

Figyelt kérdés
gyorsan kéne a válasz mert a 2016/17-es tanévben jelentkeznék a hatosra

2016. aug. 27. 23:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Én hatosztályos reál tagozatot végeztem a szegedi Radnóti gimnáziumban, annak idején egy un. "Kis Biológus" helyi, iskolai biológiaversenyen vették fel az osztályom felét, köztük engem is. A többi 15 gyereket személyes elbeszélgetés alapján választották ki.


Ma a szegedi RMG hatosztályos matematika tagozata Szeged talán legerősebb reál gimnáziumi osztálya. Sok sikert kívánok!


A matektagozatnak az én időmben volt egy előkészítő tanfolyama. Amire igazából rengeteget kellett készülni, ha csak bejártál és az ott kapott példákon elgondolkodtál/megoldottad őket otthon, az édeskevés volt. Anno, nekem még leírni is gyors volt némelyik feladatot, nemhogy megoldani a tanfolyamon. Nem is lettem matek reálos, de nem bánom, nem arra kattogott az agyam, viszont fantasztikus kémiatanárom lett az RMG-ben a reál tagozaton! A többiknek, mert fele kémiás, fele bioszos lett az osztályunknak, pedig egy szintén fantasztikus biológiatanára. Azt hiszem, ma már csak a hatosztályos matek tagozat él.


Versenyfeladatos könyvekből lehet készülni, főleg a korosztályodnak, vagy a 7. - 8. osztálynak szánt matematika versenyfeladatokból. Anno volt egy könyv, piros fedelű, A/4-nél kisebb méretű és az elejében, pl. valami hasonló logikai feladvány volt, aminek a szövegében pl. japán iskolások szálltak fel és le egy autóbuszra. A címét, most meg nem mondom..., valahol a régi könyvek között talán megvan egy stócban. Lényeg az, hogy matematika verseny feladatokat összegyűjtő példatárakat kell szerintem keresni és tornáztatni az agyat. Sok sikert! Te a szegedi, vagy a budapesti Radnótit kérdezted?

2016. aug. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szegedire gondoltam
2016. aug. 28. 09:40
 3/3 A kérdező kommentje:
És köszi
2016. aug. 28. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!