Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen kötelező a félévente...

Egyetemen kötelező a félévente 30 kredit?

Figyelt kérdés
Igazából Foszk-ar járok viszont az egyik óra pont olyan időpontba van ami nekem nagyon nem jó. Ezért ha nem veszem fel és csak 29 kreditem van az baj? Második félévbe már jobban ráérnék

2016. aug. 29. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
2 félévéente 30, ami most már lehet hogy 36
2016. aug. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tehát attól még hogy az első félévre ajánlja attól még felvehetem a 2.-ba? mert így akkor első fél évben 29 kreditem lenne, másodikban meg 31. Biztos hogy lesz a második félévben is az az óra?
2016. aug. 29. 20:51
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha már fel vettem az órát akkor meddig adhatom le?
2016. aug. 29. 20:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kötelező felvenni 30-at. Jó a 29 is. Arra figyelj, hogy a két félév alatt legyen legalább 36 teljesített kredited. De persze a 29 azt legfeljebb a köv. félévben felveszel 31-et vagy többet, azt akkor nem lesz lemaradásod.
2016. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 30 kredit/félév csak egy irányszám, úgy is csinálhatod, ahogy írtad. Csak arra figyelj, hogy nem minden kurzust hirdetnek keresztfélévben (benne van a pakliba, hogy tavaszi félévre nem hirdetik meg, így csak megint ősziben tudod felvenni).


Illetve a kurzusfelvétel végéig tudsz rajta variálni, ennek az időpontja intézményenként változó.

2016. aug. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha az adott tárgyat amit le akarok adni az a mintatantervben úgy szerepel, hogy : Képzési terület szerinti modul

akkor ennél számítanom kell hogy épülni fog más tárgyra?

2016. aug. 29. 21:18
 7/8 anonim ***** válasza:

"akkor ennél számítanom kell hogy épülni fog más tárgyra?"


- Milyen tanterv az, ami nem jelöli az egymásra épülést?

2016. aug. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A gond ott van, hogy nem biztos, hogy második félévben is meghirdetik, ahogy az sem, hogy egy év múlva jobb időpontban lesz.
2016. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!