Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Órarendben való órák ütközése...

Órarendben való órák ütközése esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ilyen esetben mindenképpen fel kell keresni a TO-t, az én helyzetem annyiban különbözik az átlagtól, hogy nekem úgy ütközik két tantárgyam, hogy az egyik déltől négyig elérhető, a másik déltől kettőig. Ilyen esetben mi a teendő? Összeegyeztethető a két óra?Mindenképpen fel kell keresni az egyetem ilyen dolgokkal foglalkozó részét?
2016. aug. 30. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Az egyetemisták nagy része nem foglalkozik ezzel, egyszerűen nem megy be az egyikre, vagy egyikre sem.

Egyébként lehet kérni külön elbírálást, hohy ne kelljen bejárnod az egyik tárgyra, már ha az előadó és a rektor engedélyezi mindezt.

2016. aug. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Nem kell felkeresni a TO-t, ilyenről még nem is hallottam. Egyáltalán nem érdekeli őket, mellesleg mást sem. Ilyen az egyetem.


Lehetőségek:

- felváltva jársz be az órákra, egyik héten ide, másik héten oda;

- megbeszéled a hosszabb óra oktatójával, hogy félidőben mindig le fogsz lépni;

- valamelyikre egyáltalán nem jársz be (ha mindkettő előadás);

- ha az egyik gyakorlat, akkor az előadásra nem jársz.

2016. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Már változott a helyzet, ezzel a dologgal az volt a baj, hogy mindkettő gyakorlati óra volt, most egyelőre, úgy tudtam megoldani, hogy átraktam egy másik napra, rá egy olyan előadásra, ami elméleti. Egyébként ami megkeseríti az életem egy Általános testnevelés tantárgy... Sehová sem tudom úgy tenni hogy ne ütközne valahol. Kötelező az egyáltalán az első félévben?
2016. aug. 31. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:
A tesi nem kötelező 1.felevben, általában a képzés ideje alatt egy őszi és egy tavaszi félévi tesit kell teljesíteni.:)
2016. szept. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!