Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most leszek elsőéves SE-ÁOK-on...

Most leszek elsőéves SE-ÁOK-on. Érdemes felvenni a latin I-et választhatónak?

Figyelt kérdés
Az instruktoraimon kívül más felsőbb évesek válaszára is kíváncsi vagyok,ezért teszem fel ezt a kérdést itt. Mit érdemes felvenni választhatónak elsősként? Orvosi kémia alapjai valóban nagyon könnyű?

2016. szept. 1. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Orvosi kémia alapjait mindenképpen, gyakorlatilag emelt kémia, meg pici egyetemi első féléves. Nem bejárós. Két éve nehezítettek picit a teszten, de ha nem hanyagolod el az Orvosi kémiát, sima ötös.

Latin lehet nagyon könnyű és szörnyű is. Rossz tanárral kínlódás lesz a félév és le is húzhatja az átlagod. Anatómiában nem segít, teljesen haszontalan. Én nem venném fel, nem éri meg.

2016. szept. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, simán megéri.

Nagyon sz*r volt, nem szerettem, de a megerőltetés legkisebb jele nélkül kaptam négyest. És kötelezően választható. Első 2 évben nemigen tudsz értelmes tárgyakat felvenni, pláne nem kötelezően választhatókat, szóval én felvenném most is latint meg a kémia alapjait.

Az, hogy lehúzza az átlagot... Nos, a legtöbb embernek az első félévben amúgy is sz*r az átlaga. Mondom ezt úgy, hogy I. év második félévétől 4,5 fölötti átlaggal teljesítek, de az első féléves átlagom csak 3,0 lett.

Ez a belerázódás, az megszokás és az ismerkedés időszaka. Teljesen más világ lesz a gimihez képest, nehéz lesz felvenni a ritmust, éppen ezért nem szoktak első félévben még annyira jól teljesíteni. Viszont jó tapasztalatszerzés a második félévez, az már sokkal jobban fog menni :)

2016. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, az orvosi kémia alapjait mindenképp vedd fel!

A latint én se szerettem, a latin II-t inkább hagytam, de 5-ös lettem belőle és talán 2 kreditet megér.

2016. szept. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Csak nem tudom melyik tárgyakat válasszam, túl sokat meg nem akarok felvenni már az elején. Latin tehát kérdéses, az orvosi kémia alapjai sokak szerint nagyon könnyű, de nekem igazán az orvosi biofizika alapjait is fel kéne venni,mert kémia emelttel jöttem és a fizikatudásom nem valami jó.

Tehát mit csináljak ezzel a 3-al? pls help. holnap még dönthetek

2016. szept. 1. 22:29
 5/13 A kérdező kommentje:
félek,hogy mindhárom sok lenne
2016. szept. 1. 22:29
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja, tényleg, van biofizika alapjai nektek már.

Akkor inkább azt vedd fel kémia mellé. Annak legalább van értelme :) #2 voltam

2016. szept. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
latin nélkül biztos nem lesz akkor hátrányom az anatómiát illetően?
2016. szept. 2. 18:29
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem fog :)
2016. szept. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
jó,hiszek neked:D bár ahogy láttam legtöbb ember latin+kém, vagy latin+fiz párt választotta
2016. szept. 2. 18:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Kire gondolsz? :D Én voltam az egyetlen, ha jól látom :)

És én írtam azt is, hogy mivel nektek már van biofizika alapjai (nekünk még nem volt), inkább azt vedd fel.

A fizika és a kémia sokkal fontosabb, mint a hülye latin.

2016. szept. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!