Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felveszek egy tárgyat és a...

Ha felveszek egy tárgyat és a hozzá való kurzust, akkor annak az időpontja, hogy lesz?

Figyelt kérdés
Ha van x kurzus ami felveszek amit egy adott oktató tart, akkor azzal, felvettem az összes előadást a kurzushoz? Vagy az előadásokat is nekem kell választani, tehát ha heti 2 kötelező, akkor azokat is külön kell felvenni?
2016. szept. 4. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem :) Ha egy kurzust (pl. Bevezetés a Neptun rejtelmeibe) felvettél, akkor kész vagy mindennel. Megnézheted ott hogy mikor van az óra, pl szerda reggel 8-9.30 között, ez automatikusan hozzá van rendelve, te is tudod mikor és hol kell megjelenned, és az oktatód is. Ha heti kétszer van ugyanaz az óra, és meggyőződtél róla hogy az nem két külön csoport, akkor mindkét órára be kell menned, nem kell külön felvenni a kurzust kétszer, és végképp nem kell minden héten valamit kattintani. A lényeg hogy semmi dolgod, csak bejárni órára, szorgalmasan jegyzetelni, tanulni, és sikeresen levizsgázni :D
2016. szept. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%

Én még sose hallottam arról, amit az első mond. A BME-n ennek a tökéletes ellenkezője működik. Az alapegység a tárgy, egy tárgyhoz számtalan kurzus hozzárendelhető. Egy tárgyat úgy lehet felvenni, ha minden hozzá kapcsolódó kurzus típusából egyet-egyet felveszel. Ha van 1-2 előadás, 5 labor és 20 gyakorlat különböző időpontokban, akkor ki kell választanod 1 előadást, 1 labort, 1 gyakorlatot, tetszőleges időpontban (meg persze ahol még van hely), és csak azokra bejárni. Itt akkor van több előadás, ha túl sok hallgató veszi fel a tárgyat (tipikusan elsőéves), és a terem kisebb, így kettéosztják az évfolyamot. Tantervi foglalkozásoknál meg csak 30-an férnek be, ezért van olyan sok gyakorlati kurzus kiírva, de attól még mindegyiket ugyan azt oldják meg 1 hét alatt. Néhány gazdasági/humán tárgynál van több előadás is különböző időpontban, de azok általában másszak hallgatóinak szólnak, és a kurzus mellé megjegyzésben oda vannak írva, hogy kik vehetik fel.


Mivel nem írtad, melyik egyetem, nem tudom nálatok is így van-e, de én még mindenhol csak ilyen rendszerről hallottam. Pontosabb információért kérdezz meg egy felsőbb évest, vagy az egyetem tanulmányi irodáját, hallgatói képviseletet, stb. Mondjuk BME-n alapból felveszik automatikusan az elsőéveseknek a tárgyakat..

2016. szept. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan viszont van, hogy egy tárgyból az előadások heti több nap is vannak, de ekkor is csak 1 kurzus tartozik hozzájuk, és majd az órarendeb belül lesz jelölve, hogy többszöri alkalommal van előadás. Lehet máshol ez másként megy...
2016. szept. 5. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!