Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kell a matek emelt hozzá?

Kell a matek emelt hozzá?

Figyelt kérdés

BME VBK felvételi követelményeknél ez áll (bio-,vegyész-, és környezetmérnökinél is) :


"matematika és

fizika vagy informatika vagy kémia vagy biológia vagy szakmai tárgy"


A kérdésem az lenne,hogy a matekot itt úgy érti,hogy kötelező emelt szinten,vagy csak a pontszáma kell mindenképpen és elég ha középszinten érettségizek belőle? Egyébként biológiából tervezek emeltezni,és leginkább a környezetmérnöki érdekelne,bár a biomérnökit is nézegettem,igaz ez most mellékes. Köszi előre is a válaszokat!



2016. szept. 4. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell hozzá. Ha kéne, zárójelben egy '(E)' jelzés lenne ott. Mint pl ha megnézed az orvosinál, láthatod vagy egy germanisztikánál.

De nézd meg az utóbbi évek felvételi ponthatárait, mert ha magas, akkor érdemes lenne emelt érettségivel több pontot szerezni a megadott tárgyak közül.

2016. szept. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy azt még kihagytam, hogy társadalomtudományi képzéseknél szokott ott lenni, hogy 'legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni'

De ezen esetek egyikében sem áll fenn ez.

2016. szept. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
19%
Bme-re emelt matekkal mennek mindenkepp. De nem kotelező.
2016. szept. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolkoztam a matek emelten ,csak nem tudtam felvenni faktra,most emelt biológiára és emelt kémiára járok,csak így tudtam párosítani,hogy benne legyen a biosz. Bár kémiából nem terveztem emeltezni.csak gondoltam jól jön majd a későbbiekben. A matekot csak magántanárral akarom meggyúrni,hogy jó legyen a középszintű érettségi, és akkor mellé lenne terveim szerint egy emelt biosz. Szerintetek ezzel a felállással lesz esélyem a BME-re? Tudom,hogy az a legnívósabb egyetem mérnöki téren,de oda szeretnék menni első sorban. Egyébként 11.-es vagyok.
2016. szept. 4. 23:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még a kérdés, de hátha hasznos lesz valakinek...

Nem kötelező semmilyen emelt, vegyészmérnökire 430 körül volt a pontszám az elmúlt években, biora és környészre kicsit kevesebb, tehát két nagyon jó középszinttel is be lehet kerülni. DE!! Sokkal könnyebb dolga van annak, aki nem ott hallja először az analízist, vagy aki jártasabb a nehezebb - emelt szintes - kémszámpéldák megoldásában.

A biomérnök kifejezés pedig kicsit megtéveszti, sokan jönnek emelt biológiával és minimális kémiatudással, ők rendre szívnak a kémiás tárgyakkal az első pár félévben. Környészről nem nagyon tudok nyilatkozni, azt több kar csinálja, elég tág témakörök vannak.

2017. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!