Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek melyik nehezebb...

Szerintetek melyik nehezebb az analízis vagy a lineáris algerba?

Figyelt kérdés
Pl matematika szakon vannak ilyen tárgyak, nektek melyik volt a nehezebb?

2016. szept. 5. 07:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Számomra az analízis. Sosem szerettem, algebrából és főleg lineáris algebrából eléggé "otthon vagyok", mármint mindig jó eredményeket értem el és könnyen tanultam meg. Azonban az analízis mindig nehezen feküdte meg a gyomrom. ELTE matek szakadt
2016. szept. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*szak. Elnézést, a telefonom átjavította.
2016. szept. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tantárgyként az, amelyikből szarabb a tanárod.


Tudományként a lineáris algebra egy konkrét strukrúrával foglalkozik és már megoldott a klasszifikációs problémája. Az analízis mindennel foglalkozik, amiben van határérték, és ezeknek nagy része még nem lerágott csont.

2016. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
értem, és milyen tankönyvet tudnátok ajánlani a lineáris algebrához, mert nekem az okoz nehézséget, meg kell mondjam, már a determinánsnál elakadtam. az analízis ezzel szemben úgy érzem jól megy, sokkal könyebb nekem, értem a határértékszámítást, a La Hospital szabályt, a deriválást, az integrálást, a differenciál egyenleteket, a numerikus megoldó módszereket is, bár ott már egy kis mátrix invertálás is befigyel. olyan tankönyv lenne jó, amiben nem random, hanem rávezető, megérttető feladatok is vannak, lehetőleg megoldással együtt.
2016. szept. 6. 04:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Freud Róbert - Lineáris Algebra
2016. szept. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!