Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME-n csak a GTK-n ilyen...

A BME-n csak a GTK-n ilyen könnyű a matek?

Figyelt kérdés

Ma voltam először matek A1-en (analízis).


Követelmények:

3 ZH van. Nulladik, első és második. A nulladikon a többi karon minimum 24 pontot kell elérni, hogy sikeres legyen, nálunk csak kötelező megírni, 24 pont felett pedig kapunk bónuszpontot, amit viszünk a vizsgára.

Az első és a második ZH 20-20 pontos, és ebből a 40 pontból 12 pontot kell elérni az aláírásért.

A vizsga 60 pontos, és a két ZH-va + vizsgával + bónuszpontokkal együtt kell elérni 40 pontot.


Bár nincs ezzel problémám, mert gondoltam, hogy a mérnököknek jobban nyomatják a matekot. Csak kicsit meglepődtem, hogy ennyire könnyű.


2016. szept. 5. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ebből szó szerint semmit nem tudtunk meg a tárgy nehézségéről.
2016. szept. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igazad van, nem jól fogalmaztam.

Inkább azt kérdezem, hogy a többi karon is ilyen lazák a követelmények?

Hogy pl. a ZH-kon csak 30%-ot kell elérni.

2016. szept. 5. 20:44
 3/6 anonim ***** válasza:
A követelmények lazaságáról se tudtunk meg semmit. Ha nem tudod, hogy minek kell a 30%-át teljesíteni, akkor az a 30% nem jelent semmit.
2016. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a ZH-kon csak 30%-ot érsz el, akkor vizsgán kell elérjél 47%-ot a ketteshez. Tehát 40%-tól kettes az összeredmény, ha nincs bónuszod.

Viszont a 0. Zh ismertetőjébe ki sem merte ezt írni a Matek Intézet. Sumákolnak. Ez a 0. zh nem más mint szívatás. Főleg úgy, hogy más karok hallgatói nem kapnak bónuszt érte. Akkor lenne értelme a 0. Zh-nak, ha minden karon úgy működne, mint most a GTK-n. A HK-knak és EHK-nak kellene ezt intéznie a többi karon is, de őket már nem érdekli sajnos, mert már túl vannak rajta.

2016. szept. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak 30% matekból... Hát, majd kiderül, de ne hidd, hogy olyan könnyű azt összekaparni. Nálunk sorra buktak az emberek, és nem volt a BME szintjén a suli.
2016. szept. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Itt van egy TTK-s, amit random találtam, vesd össze nyugodtan, nekem most nincs kedvem: [link]
2016. szept. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!