Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolai felvételi fellebb...

Középiskolai felvételi fellebbezés. Mindenképpen kell hozzá szülő?

Figyelt kérdés

Anyámra sajnos ilyen tekintetben nem lehet számítani. Ő olyan típus, hogy ha ők "feljebb" ezt döntötték, akkor az úgy volt, úgy van és úgy is lesz, pont. Likvidálná az egész "akciómat", már kész tények elé kell(ene) állítani. Néztem fellebbezési mintát, és ott a szülő kérvényezte. Na, ez nem fog itt működni... De a felvételi eljárás elején aláírta ugye a papírokat, tehát már egyszer beleegyezett, hogy oda járhatok. Akkor én is intézkedhetek, vagy rosszul gondolom? Ez csak az én logikám.

A helyzet az, hogy már szinte biztos, hogy felvettek a legutoljára jelölt iskolába, amit nem én választottam, és már most feláll a nemlétező szőr a hátamon arra a gondolatra, hogy nekem oda kellene járnom.

Azt hiszem, nyolc iskolába jelentkeztem, összesen tizenegy tagozatra. Az első hétbe nem vettek fel. Az elsőnek jelöltbe szeretnék járni mindenképpen, bővebben nem írom itt le. Ahova ugye nem vettek fel, gondolom. Ott külön felvételi nem volt, a hozott pontok alapján csinálták a listát. A másik hatba 100%, hogy nem vettek fel, mert a felvételikre sajnos nem tudtam elmenni.

Beszéltem már erről ismerősökkel, azt mondták, szerintük egyszerűbb lenne év közben átiratkozni, de olyankor valószínűleg kollégiumi helyem nem lenne.

Tehát ez a fellebbezés pontosan hogyan is működik? Csak nagy vonalakban tudom.

Lassan meg kell kapnom az értesítő leveleket, és egyelőre fogalmam sincs, mit is csináljak... :(


2010. ápr. 21. 22:38
 1/4 A kérdező kommentje:

El is felejtettem, pedig fontos... Félévkor sajnos "sikerült" megbuknom. Év végén nem fogok. Betegség miatt romlottak le egy ideje drasztikusan a jegyeim, ugyanamiatt magántanuló is lettem, ami miatt ráadásul a tanárok sem túl pozitívan állnak hozzám... Tehát igen, elrontottam, de most akkor sem akarom feladni.

De kérlek, válaszoljatok, mert kezdek kétségbe esni.

2010. ápr. 21. 23:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Fú,ez eléggé bonyolult,de megpróbálok segíteni rajtad valamennyire,vagy próbálok tanácsot adni.A helyzet az,hogy nem muszáj fellebbezni,megteheted azt is,hogy jelentkezel az iskola pótfelvételijére,amit általában az igazgató hirdet meg.Ha lesz ilyen,mindenképp jelentkezz!Az ilyen nem tudom,hogy pontossan hogyan is megy.Ha ez nem megy,mondjuk nem vesznek fel,vagy nem így akarsz bejutni,a másik lehetőségként a már fent említett fellebbezés is módszer lehet a bejutásra,de így sem vesznek fel mindenképp.

FELLEBBEZÉS MÓDJA:

[link]


Apud veletek él??Akkor miért nem kéred meg őt??Magyarázd meg nekik,hogy te ezt nagyon akarod,és mindent amit akarsz,szeretnél elérni az életben.És ehhez ez az iskola szükséges.Jogos mondjuk,hogy nem vesznek fel olyan iskolákba,ahol nem jelentél meg a felvételin,mert nem is igazoltad magad,meg ott nem is értél el annyi pontot...:S

Sok szerencsét!Remélem mész valamire!

2010. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudom lesz-e pótfelvételi, elvégre alapból nem volt külön szóbelijük. A központit és a jegyeket számították. De ha lesz, mindenképpen jelentkezek.

Apám nincsen. A másik hatba, ahova nem vettek fel, mert nem mentem felvételizni (kórházban voltam), oda sem igazán akartam menni, tehát annyira nem bánom. Bár ennél az utolsónál még azok is jobbak voltak. Valójában a nyolcból egyetlen egyet választottam én, az elsőt, és az az egy, ahova tényleg szeretnék is járni.

Köszönöm a választ, meg a linket. Úgy veszem ki, hogy kell a szülő is hozzá. Ez nem jó...

2010. ápr. 22. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Na, valami hír? :D
2016. márc. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!