Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tárgyfelvételnél összeadódna...

A tárgyfelvételnél összeadódnak ezek a kreditek?

Figyelt kérdés

Hamarosan fel kell vennünk a tárgyakat Neptunban (ez lesz az első félévem), sajnos nem magyarázta el senki a menetét



Szóval ha van egy tantárgy ami mellé azt írják hogy "Kredit=5 Elmélet=2 Gyakorlat=2", akkor ez így öt kreditet jelent, vagy pedig kilencet ennél a tárgynál?



Ja, és első félévben elég csak a kötelező tárgyakat úgy felvenni, hogy ezek a kreditek elérjék a minimumot (nálunk 36)?


2016. szept. 6. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy a tárgy 5 kredites, 2 óra az előadás és 2 óra a gyakorlat. Mintatanterv szerint vedd fel a tárgyaidat legalább az elején. Egy félévben szerintem tanterv szerint nektek is 30 kredit van beépítve. Hidd el elég az, még sok is.
2016. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A 36 kreditet 2 félév alatt kell elvégezned, hogy ne tegyenek át fizetősre.
2016. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Elvileg 27 kreditet tudok az első félévben összeszedni azokkal a kötelező tárgyakkal, amiket első félévre ajánlottak



Mindenki akit kérdeztem az azt mondta hogy kövessem a mintatervet, de nekünk nincs fenn sehol a mintatervünk, akárhol kerestem

2016. szept. 7. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Melyik egyetem melyik szakjáról van szó?
2016. szept. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
DE-IK Mérnökinfó BSc, első félév
2016. szept. 9. 21:55
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


2009-es, ez volt a legújabb.

2016. szept. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez elvileg 2016-os, a 4. oldaltól kezdve megtalálod a tantervi hálót, ott oda van írva, hogy mit melyik félévben javasolt felvenni.

2016. szept. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, elvileg már kész is a tárgyfelvétel (ma volt), sikerült is 27 kreditnyi kötelező tárgyat felvennem
2016. szept. 10. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!