Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE BRK, Skavindinavisztika...

ELTE BRK, Skavindinavisztika (svéd szakirány)?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam hogy egyetemen szeretnék svédül tanulni. Vagyis hogy minornak venném fel? Ott a svéd minornál a nulláról kezdik a nyelvtudást? A tanegységlistán nem találtam konkrét svèd nyelv alapismeret szintű kritériumot csak annyi hogy

előfeltétel: egyetemi felvétel



2016. szept. 9. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi felvétel ÉS angol/német középfokú nyelvvizsga a minorba lépés feltétele.

A nulláról kezdik igen, de a svéd minort igencsak komolyan veszik, elég sok óra van (míg pl. finn minornál 2/3 tárgy/félév.) De ha tényleg érdekel vágj bele.

2016. szept. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt írja , hogy angol/német nyelvi érettségi vagy C típusu nyelvvizsga az alapszak megjelölésével (Dán/norvég/svéd)

Tehát elég a középszintű angol érettségim nem?

2016. szept. 9. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom, érdeklődj utána. De szerintem nem elég, mivel az emelt szintű érettségi felel meg középfokú nyelvvizsgának bizonyos százalék felett...
2016. szept. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha minorban akarod tanulni, akkor az azt jelenti ,hogy egy másik szak lesz a főszakod, az, amelyre felvesznek az eredményeid alapján.

A svéd minorra mindenkit felvesznek, nincs felvételiztetés. Ami nehéz, az a bentmaradás. Heti 4 kötelező nyelvóra van, mind délelőtt , és tutira lesz ütközés a főszakos óráiddal. Ha nem az első félévben, akkor később. Szerintem elég kockázatos, rengeteg minoros adja fel. Főszakként viszont príma ötlet!

2016. szept. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy svéd anyanyelvi lektor, aki alapvetően angolul tanít - ezért fontos egy társalgási szintű angoltudás. De senki nem fog tőled papírokat kérni3
2016. szept. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Svéd iránt nagyon elszánt vagyok, a nyelvtanulás pedig a mániám sajnos de csak autodidakta módon tudok ezt azt mert nincs keret nyelvórákra itthon. Olasz a majorom különben, a svéd nyelvbe meg szerelmes vagyok az orosszal egyetemben. Segítségem is van svédből itthon szóval elszánt vagyok tényleg e téren. Ebben a félévben is volt ütközés major tárgyakkal de az adjunktussal és a tanárokkal lebeszéltük átraktak másik csoportba, hogy a kötelező óráim semmiképpen se ütközzenek. (egyenlőre.)

Szóval akkor 3.félévkor mikor felveszem neptunba szakirányválasztásnál, a kutya nem kérdezi meg hogy van e nyelvvizsgám belőle? mert az olaszt nyomtam annó, tudok angolul is de abból csak közepeztem, illetve most nyelvvizsgára nem tudnék pénzt kiadni, és elég leterhelő lenne most arra is készülni. de lehet májusba teszek egy szintemelőt ha mindenképpen szükséges. köszi mindenkinek!

2016. szept. 10. 14:15
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kérnek angol nyelvvizsgát. Viszont a svéd minor már az 1. félévben megkezdődik a nyelvi alapozókkal, bár felvenni csak 3. félévben kell.
2016. szept. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!