Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lett a SZIE ÁOTK-val?

Mi lett a SZIE ÁOTK-val?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, Magyarországon, állatorvos képzésre csak a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi karán van lehetőség. Ma viszont belefutottam egy oldalba, miszerint a SZIE-n ezt a képzést 'törölték' illetve túlnőtte, így saját intézményként működik Állatorvostudományi Egyetem néven.

Nem nagyon értem a helyzetet.

Akkor ez tényleg így van, ahogy leírtam?

Felvin a pontkalkulást nézegettem, és ott az intézmény megjelölésénél a SZIE-n nem volt ott az állatorvos-tudományi kar, viszont így külön Állatorvostudományi Egyetemet sem láttam.

Megköszönném, ha valaki elmagyarázná. :))



2016. szept. 10. 16:13
 1/1 anonim ***** válasza:
A kar újra önállósult, és ismét Állatorvostudományi Egyetem lett belőle, így, önállóan. Majd' 300 év alatt sok neve volt már, többször volt más egyetem egyik kara, és többször volt önálló intézmény is. Most újra önálló egyetem. Ennyi. - A felvi meg nyilván el van maradva egy kicsit. (Én úgy látom a felvin, hogy még a SZIE-ÁOTK néven van, bár július 1. óta már nem tartozik oda.
2016. szept. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!