Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A győri Hild Józsefben csak...

A győri Hild Józsefben csak szakgimnázium vagy szakközép iskola is van? És ha igen oda is kell felvételi. Meg még annyit hogy nehéz-e bekerülni?

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 22:35
 1/2 anonim válasza:

Indéntől az iskola ugyebár Szakgimnáziumnak minősül. 4 éves a képzés (+ 1-2 év ha maradsz technikumra vagy nyelvi előkészítősként kezdesz)

Érettségit ad, emellett szakmai tárgyakat is tanulsz (ArchiCAD, statika, műszaki rajz, építési alapismeretek, ábrázoló geometria stb.)

Felvételi természetesen kell, írásbeli. Valamit egy orvosi alkalmassági vizsgálat. Szóbeli nincs.

Nekem nem voltak olyan jók a jegyeim, de a felvételim anno nagyon jól sikerült. Szerintem annyira nem nehéz bekerülni, ha érdekel a téma próbáld meg nyugodtan.!

2016. szept. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Innét célszerű építő és építészmérnöknek továbbtanulni (technikusi után vagy nélküle).


Nem akarom elvenni a kedvedet de pl: az építőmérnökök fizetése elég gyenge a többi mérnök fizetéséhez képest.

(Keress rá gyakorin az építőmérnökre).

Én is építősként dolgozom de nem éri meg. A végzett ismerőseim 90 %-a ilyen 150 ezer nettóért melózik.

(Míg egy gépész/villamos/infós mérnök megfelelő nyelvtudással ilyen 260-300 ezer nettó körül talál állást Budapesten). Amúgy szerintem az építész sem jobb.


Sajnos a jelen sem erről szól, de a jövő se véleményem szerint. Ha meg mérnökként is elég gyengék a fizetések, gondolhatod, hogy egy technikusival mi várna rád.


Mondjuk iskolában biztos elmondják a szépet róla. Nekünk anno egyetemen is vetítettek az építőmérnök nagy lehetőségeiről :DDD

2017. márc. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!