Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 24 évesen elkezdeni a jogot?

24 évesen elkezdeni a jogot?

Figyelt kérdés

Hali, 23 vagyok, Corvinus levelező 2. évet kezdem KerMarkon és nagy egyre inkább úgy érzem, hogy ez a versenyszféra nem az én világom (2 éve adat biszbasz General Electric-nél). Nettó 200-at kapok, mehetnék feljebb, csak nyalni kell/nyomulni az meg nem az én világom, azt szeretném, ha a tudás alapján néznének fel rám, nem a tartalmatlan okoskodás miatt (ami itt nagy divat).


Ezért döntöttem úgy, hogy jövőre elkezdeném a jogot, bár addigra már csak 1 évem lenne KerMark-ból.. Fejezzem be azt, vagy esetleg hagyjam azt az egy évet? Angolom tárgyalóképes C1, ezenkívül van egy 2 éves Idegenforgalmi-Szakmenedzser papírom, ötös BGF (FSZ).


Köszi, ha segítetek, a családból nincsen értelmiségi :)



2016. szept. 12. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen befejezném a jelenlegit. Ellenkező esetben az eddig 2 év felesleges volt.

Utána még tanulhatsz jogot. Ismerőseim közül sokan már a 30-on túl kezdték el. Hozzájuk képest te még fiatal vagy.

2016. szept. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Igen, fejezd be. Ne dobj ki 2 évet az ablakon.

És ha majd a jog sem tetszik? Akkor azt is félbehagyod?

Egyébként nem akarlak kiábrándítani, de akárhova mész dolgozni, mindenhol nyalni és nyomulni kell, nemcsak a versenyszférában. Sőt...Szerintem ott kell a legkevésbé, egy multinál még el is ismerik, ha valaki szorgalmas. Az állami szférában pl. teljesen mindegy, hogy mit csinálsz, egyáltalán dolgozol-e bármit is, csak az számít, hogyan nyalsz, pletykálsz és aljaskodsz.

2016. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És az nem gáz, hogy levelező? Rengeteg aktivitás szükséges az egyetemi élet során, hogy már idejében felfigyeljenek a potenciális tehetségekre... nekem ez totál ki fog maradni, a különböző ösztöndíjak is, ugyanis dolgoznom kell mellette.. Így nem tudom menyni esély van később "sztárnak" lenni a szakmában..
2016. szept. 12. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia,


Én 27 évesen kezdem el a második diplomám megszerzését levelezőn (igaz, az előző képzésemen még csak abszolvált vagyok), és mindkét végzettségemmel komoly terveim vannak. Én is dolgozom mellette, tehát semmi időm nem marad szociális életre, de ez nem zavar. Viszont az Erasmus-ösztöndíjat - ami régóta nagy álmom - megpályázom, mert levelezősöknek is lehet. Igaz, kiesést jelent majd a munka világából (még ha kintlétem alatt dolgozom is), de hosszabb távon rengeteget jelent az a tapasztalat. Még akkor is, ha ösztöndíjként kevesebbet kapsz mint amennyit jelenleg keresel. Aztán, ha belefér az idődbe, TDK-zni is lehet. (Nyilván ez munka mellett nehéz, de egy Erasmus-félév erre is lehetőséget nyújt: teljesen el tudsz mélyedni a tanulásban, és kutathatsz idegen nyelvű szakirodalmat.


Tehát levelezősként is vannak lehetőségeid, csak mérlegelj és állj hozzá tudatosan.

2016. szept. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!