Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A miskolci Berzeviczyből a...

A miskolci Berzeviczyből a pénzügyhöz vagy a turisztikához hány pontot kell elérni, hogy sikeresen felvegyenek? A turisztika szóbeli magyarul van, mit kérdeznek?

Figyelt kérdés
Matekból négyes vagyok a többiből ötös, eddig angolt tanultam, ezért nem tudom eldönteni, hogy melyikre jelentkezzek?

2016. szept. 12. 12:39
 1/1 anonim válasza:

Kb 47-50 ponttól már felvesznek mindegyik szakra, mert nekem is van olyan osztálytársam nem is egy aki kb 45-öt írt és felvették

A tanulmányi eredményeiddel ha tényleg úgy van ahogy leírtad akkor nagy esélyed van bekerülni

A szóbelin meg nem csak magyarul beszéltek hanem a tanult idegen nyelven is tehát ha angolul tanulsz akkor angolul fogsz a tanárral is beszélni de ha felvesznek akkor viszont németül is fogsz tanulni sőt inkább azt fogod tanulni mint az angolt.. Első évben ki is esik az angol és heti 18-ban fogjátok tanulni a németet mivel a turisztikának ez a célnyelve, de második évtől megint visszajön majd az angol szóval nem kell megilyedni

Magyarul meg tőlem csak annyit kérdeztek hogy Magarországon merre voltam már nyaralni vagy csak úgy 1-2 napra meg hogy ott milyen látnivalók vannak, vagy ha esetleg voltam külföldön akkor arról is meséljek, kérdeztek a családról hogy kivel merre élek, van e háziállatom és természetsen hogy miért szeretnék odajárni

2017. jan. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!